Anasayfa Sektörel Alameda Personeli, Müşteri Fonu Kullandıklarını Böyle Öğrendi!

Alameda Personeli, Müşteri Fonu Kullandıklarını Böyle Öğrendi!

Sektörel

75 dakikalık bir kayıt, eski Alameda Research CEO'su Caroline Ellison'ın, çalışanlara FTX müşteri mevduatlarını kullandıklarını söylediği anı gösteriyor.

Alameda Personeli, Müşteri Fonu Kullandıklarını Böyle Öğrendi!

Hong Kong'daki bir toplantının ses kaydına göre; Alameda Research'ün eski CEO'su Caroline Allison, 9 Kasım 2022'de çalışanlara "ticaret firmasının FTX müşteri fonlarını kullandığını" söyledi.

Ellison'ın, kayıtta yaklaşık 15 personele "FTX'ten bir miktar fon ödünç aldık ve bu da FTX'in kullanıcı fonlarında bir açık yaşamasına neden oldu." dediği bildirildi.

"FTX, temelde Alameda'nın kullanıcı fonlarını ödünç almasına her zaman izin verdi." diyen Ellison, müşteri fonlarının hem FTX hem de FTX.US platformlarından geldiğini sözlerine ekledi.

Kayıtta, Alameda'nın eski yazılım mühendisi Christian Drappi'nin, Ellison'a müşteri fonlarının kötüye kullanıldığını ne zaman öğrendiğini sorduğu ancak Ellison'un cevap vermediği bildiriliyor.

Alameda Personeli, Müşteri Fonu Kullandıklarını Böyle Öğrendi!

"Çalışanların Daha Önce Hiçbir Bilgisi Yoktu"

Drappi, Ellison'un üç gün süren ifadesinin ardından Perşembe günü Sam Bankman-Fried'ın devam eden ceza davasında ifade verdi. Drappi; Alameda çalışanlarının, kayıt tarihinden önce şirketin FTX müşteri mevduatlarını kullandığına dair hiçbir fikirleri olmadığını söyledi.

FTX'in kurucu ortağı ve eski baş teknoloji sorumlusu Gary Wang, geçtiğimiz Cuma günü ifade verdi. Wang, Alameda'nın FTX'e 65 milyar ABD doları tutarında özel bir kredi hattı olduğunu ve bunun da koruma fonunun neredeyse sınırsız miktarda müşteri fonunu ödünç almasına izin verdiğini dile getirdi. 

FTX, 11 Kasım 2022 tarihinde ABD'de iflas başvurusunda bulundu. Borsanın kurucu ortağı ve eski CEO'su Bankman-Fried, yedi kez elektronik dolandırıcılık ve kara para aklama ile suçlandı. Söz konusu ismin duruşması 4 Ekim'de başladı.

Kaynak: Forkast

Alameda Personeli, Müşteri Fonu Kullandıklarını Böyle Öğrendi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Cosmos (ATOM) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Hüseyin Özlan