Anasayfa Sektörel Alarm Verildi! Kripto Borsası Bitcoin Çekim İşlemlerini Durdurdu

Alarm Verildi! Kripto Borsası Bitcoin Çekim İşlemlerini Durdurdu

Sektörel

Bitzlato, kurucunun borsayı feshetmeyi kabul etmesinden haftalar sonra Bitcoin çekim işlemlerini askıya aldı.

Alarm Verildi! Kripto Borsası Bitcoin Çekim İşlemlerini Durdurdu
Hızlı İçerik

Bitzlato kurucu ortağının Brooklyn mahkemesinde suç duyurusunun bir parçası olarak kripto para borsasını feshetmeyi kabul etmesinden sadece birkaç hafta sonra Bitzlato ekibi, tüm Bitcoin çekim işlemlerini "geçici olarak askıya aldığını" duyurdu.

27 Aralık'ta Telegram kanalında yayınlanan bir gönderide firma, kullanıcılarının Fransa'da ele geçirilen varlıklarına ilişkin yaklaşan yasal duruşmalara hazırlanırken ve bu süreçten geçerken bunun yalnızca geçici bir önlem olduğunu iddia etti.

Açıklamada, "Bu konuda kararlılık ve iyimserlik içerisindeyiz." denildi.

Fakat 6 Aralık'ta Bitzlato'nun eski CEO'su Anatoly Legkodymov, lisanssız bir para hizmetleri işletmesini yönetme suçuna yönelik suç duyurusunun bir parçası olarak Bitzlato'yu feshetmeyi ve 23 milyon dolarlık kripto para hakkını kaybetmeyi kabul etti.

Kurucu, bu yılın Ocak ayında Miami'de, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı, Hazine Bakanlığı ve Fransız kolluk kuvvetlerinin ortak operasyonu kapsamında tutuklandı. Bu operasyonda web sitesi de dahil olmak üzere firmanın altyapısının büyük bir kısmı ele geçirildi.

Alarm Verildi! Kripto Borsası Bitcoin Çekim İşlemlerini Durdurdu

Süreçte Neler Yaşandı?

Borsaya ve varlıklarına el konulmasına rağmen Bitzlato, Mart ayında kullanıcı fonlarına erişimi kısmen geri getirmeyi başardı ve firma, kullanıcıların platformda sıkışıp kalan varlıklarının yüzde 50'sini bir Telegram botu aracılığıyla geri çekmelerine izin verdi. Firma, takip eden aylarda kullanıcıların çekebileceği tutarı artırmaya devam ederek Kasım ayında yüzde 70'e ulaştı.

Amerika Birleşik Devletleri Başsavcısı Breon Peace, kripto para borsasını "suçlular tarafından açık bir turnike" olarak kullanılmakla suçlarken, Adalet Bakanlığı bunun Hydra darknet pazarı için "önemli bir mali kaynak" olduğunu ve kullanıcıların fidye yazılımı saldırıları da dahil olmak üzere fonları aklamalarına imkân tanıdığını öne sürdü. 

Alarm Verildi! Kripto Borsası Bitcoin Çekim İşlemlerini Durdurdu içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar