Anasayfa Kimdir Alex Blania Kimdir?

Alex Blania Kimdir?

Kurucular

Alex Blania Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve Tools for Humanity hakkında bilinmesi gerekenler...

Alex Blania Kimdir?

Alex Blania, Worldcoin'in kurucu kuruluşu Tools for Humanity'nin Kurucu Ortağı ve CEO'sudur. 

Hayatı

San Francisco, California, ABD'de ikâmet eden Alex Blania, uzun süreler yapay zekâ alanında çalışmalar yürütmüş bir girişimcidir. Tools for Humanity'i kurmadan önce Blania, çeşitli projeler üzerinde çalışmalar yürüttü ve Sam Altman ile tanışmasıyla beraber hayatı değişti. 

Eğitimi

Alex Blania, Erlangen Üniversitesinden Endüstri Mühendisliği ve Fizik alanlarında lisans derecesi ile mezun oldu. Ardından Erlangen Üniversitesinde Fizik yüksek lisansına başladı, fakat daha sonra bıraktı. En son Caltech'te Fizik alanında yüksek lisans eğitimi aldı ve burada, Kuantum Bilgi ve Madde Enstitüsünde (IQIM) kuantum sistemlerini tahmin etmek için sinir ağlarını kullandı.

Kariyeri

2018 ve 2020 yılları arasında Alex Blania, Max Planck Işık Bilimi Enstitüsünde Teorik Fizik alanında yüksek lisans öğrencisiydi ve burada, Direktör Florian Marquardt'ın gözetiminde yapay zekânın (AI) kuantum sistemlerine uygulanması üzerinde çalıştı. Tools for Humanity'den önce, 2019 ve 2020 yıllarında Caltech'te Araştırmacıydı. Burada, kuantum sistemlerini tahmin etmek için derin öğrenmeyi kullanarak MPL'de başladığı yüksek lisans tez araştırmasını IQIM'de bitirdi.

Tools for Humanity

Merkezi Almanya'da bulunan Tools for Humanity, Worldcoin (WLD) projesinin ve diğer projelerin geliştirilmesine ve büyümesine katkıda bulunmak da dahil olmak üzere, blockchain ve dijital kimlik teknolojilerini ve ürünlerini milyarlarca insana ulaştıracak araçları geliştiren küresel bir yazılım şirketidir. Worldcoin ise başarılı bir şekilde dünyanın her yerinden milyarlarca insanın tek bir merkeziyetsiz para birimine sahip olmasını ve aktif olarak kullanmasını sağlamayı hedefleyen bir projedir.

Worldcoin projesini geliştirmeden önce kurucu ortaklar Alex Blania, Max Novendstern ve Sam Altman, 2019 yılının sonunda tanıştı. Altman, yeni, kolektif aidiyet sağlayan, küresel ölçekli bir kripto para birimi piyasaya sürerlerse dünyayı gerçekten daha iyi bir yer haline getirebileceklerini düşündü ve ardından Worldcoin için çalışmalar Ocak 2020’de gerçek anlamda başladı.

Alex Blania Kimdir?
Alex Blania Kimdir? Alex Blania Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve Tools for Humanity hakkında bilinmesi gerekenler...

Alex Blania Kimdir? ile ilgili Haberler