Coin Fiyatı

Algorand (ALGO) Fiyatı ve Grafiği – 1 Algorand (ALGO) Kaç TL Kaç Dolar?

Algorand (ALGO) Nedir?

Algorand (ALGO), blok zincirlerin merkeziyetsizlik, güvenlik ve hız bakımından karşılaştığı problemleri çözüme kavuşturmak üzere kurulmuş “merkezi olmayan bir ağ” olarak tanımlanır. Algorand, 2019 senesinin Haziran ayında MIT profesörü ve bilgisayar bilimcisi Silvio Micali tarafından kuruldu. Açık kaynaklı ve izin gerektirmeyen bir blok inciri ağı olan Algorand, anında sonuca ulaşmayı ve işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmeyi temel alan “ödeme odaklı bir ağ” olacak biçimde tasarlandı. Bu, yalnızca bir saniyede 1.000’den fazla işlemin (TPS) işlenmesi ve 5 saniyeden kısa bir zamanda işlem sonucunun sağlanması manasına gelir.

Hisse kanıtı olarak adlandırılan konsensüs mekanizmasını kullanan Algorand, doğrulayıcı ödüllerini de ALGO kripto para biriminin bütün sahiplerine dağıtır. Staking’e dayalı bir “halka açık akıllı sözleşme blok zinciri” olan Algorand, hem merkezi olmayan uygulama geliştirmeyi hem de ölçeklenebilirliği sağlıyor.

Ethereum’da artan gas ücretleri, birçok merkezi olmayan (DeFi) yatırımcıyı ve dApp geliştiricisini alternatif blok zinciri çözümleri bulmaya yöneltti. Yatırımcılar ve geliştiricilerden bazıları, DeFi uygulamaları ve dApp geliştirme için Ethereum’a alternatif olarak Algorand’a (ALGO) yönelmeyi tercih etti. Algorand, yeni tokenler oluşturmaları ya da var olan tokenleri Algorand ekosistemine aktarmaları için geliştiricilerin Algorand Standard Asset (ASA) protokolünü kullanmalarına imkân tanır. Algorand blok zincirinde bulunan USDC ve USDT gibi sabit coinler, yüksek hacimden ve düşük işlem ücretlerinden faydalanır.

Merkez bankaları, kendi dijital para birimlerine sahip olmak için ağ araştırmasını sürdürürken, Algorand ideal bir opsiyon haline geldi ve Marshall Islands tarafından seçildi.

Algorand (ALGO) Hangi Borsalarda Bulunur?

Algorand (ALGO), farklı borsalarda bulunabilir. Algorand’ın bulunabileceği borsalar şu şekilde: Huobi, Kraken, OKEx, Binance ve Coinbase.

Bitcoin ve diğer blok zincirlerinin yavaş işlem sürelerine karşılık olarak verimliği artırmak ve işlemlere hız kazandırmak üzere oluşturulan Algorand, izin gerektirmeyen bir hisse ispatı blok zinciri protokolüne dayanıyor. Bu sayede düşük işlem ücretleri olacak biçimde tasarlanan Algorand ile madencilik yapılmıyor.

Algorand (ALGO) Fiyatı ve Grafiği – 1 Algorand (ALGO) Kaç TL Kaç Dolar?

Son Dakika Algorand (ALGO) Fiyatı 2021

Algorand (ALGO) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına baktığımızda, Algorand (ALGO) fiyatı şu anda TL seviyesinde. Algorand (ALGO), 21 Haziran 2019 tarihinde 3,28 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Diğer yandan, Algorand (ALGO), 13 Mart 2020 tarihinde 0,10 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi.

Algorand (ALGO) Piyasa Değeri

Algorand (ALGO) piyasa değeri şu anda dolar olarak ifade ediliyor. CoinMarketCap sıralaması 29 olan Algorand’ın (ALGO) piyasa değeri, 2021 senesinin başında 475,506,414 dolar olarak kayıtlara geçmişti. Algorand (ALGO) toplam arzı 5,572,940,144 ALGO olarak belirtilirken, şu anda dolaşımda 3,091,585,618 ALGO bulunuyor. Maksimum arz ise 10,000,000,000 ALGO ile sınırlandırılıyor.

Algorand (ALGO) Hacmi

24 saatlik Algorand (ALGO) işlem hacmi şu anda dolar seviyesinde. 2021 senesinin başında Algorand (ALGO) işlem hacmi, 341,885,747 dolar olarak gerçekleşmişti.

Algorand (ALGO) Grafiği

Algorand (ALGO), 3,28 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördüğü 21 Haziran 2019 tarihinde 133,488,812 dolarlık işlem hacmine sahipti. 2019 senesini 0,22 dolar seviyesinde kapatan Algorand (ALGO), 25 Şubat 2020 tarihinde 0,49 dolar seviyesine kadar ulaştı. 13 Mart 2020 tarihinde 0,10 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesine gerileyen Algorand (ALGO), söz konusu tarihte 96,761,512 dolarlık işlem hacmine ve 98,885,120 dolarlık piyasa değerine sahip oldu.

Algorand (ALGO), 2020 senesini 0,33 dolar ile kapatmasının ardından 8 Şubat 2021 tarihinde 1 doların üstünde işlem görmeye başladı. Haziran ayının ilk günü en yüksek 0,95 dolar ve en düşük 0,88 dolar seviyesinde işlem gören Algorand (ALGO), şu anda dolar seviyesinde. 24 saatlik işlem hacmi dolar olarak gerçekleşen Algorand’ın (ALGO) piyasa değeri ise dolar seviyesinde.

Algorand (ALGO) grafiği şu şekilde:

Algorand (ALGO) Alınır mı?

Wallet Investor’a göre, Algorand (ALGO) uzun vadeli yatırım bakımından tercih edilebilir. İyi bir kâr elde etmek için Algorand (ALGO) doğru bir seçenek olarak değerlendiriliyor. Wallet Investor tahminleri doğrultusunda, Algorand (ALGO) bir sene içerisinde 1,847 dolara kadar yükselebilir. Yani Algorand (ALGO), bir sene içerisinde yüzde 100’den fazla bir kâr getirebilir.

Algorand (ALGO) için daha uzun vadeli bir artış beklendiği de söylenebilir. Algorand (ALGO) fiyatının 20 Haziran 2026 tarihinde 5,630 dolara denk geleceği tahmin ediliyor. 5 senelik bir yatırım ile yüzde 550,12’lik bir kâr elde edilmesi bekleniyor. Şu anda yapacağınız 100 dolarlık bir yatırım, 2026 senesinde 650,12 dolara kadar yükselebilir.

İlgili İçerik: Algorand (ALGO) Nedir, Nasıl Alınır?

Algorand (ALGO) Madenciliği

Algorand (ALGO) madenciliği yapılamıyor. Algorand (ALGO), Saf Hisse İspatı (Pure Proof of Stake) adı verilen bir hisse ispatı türünü kullanıyor. Saf Hisse İspatı, ağa katılmak ve ağın güvenliğini sağlamak için kullanılan “düşük stake gerekliliğine sahip bir hisse ispatı konsensüs mekanizması” olarak biliniyor. Söz konusu süreç için sadece 1 ALGO tokeni yeterli oluyor. Ethereum 2.0 ise stake için kullanıcılardan en az 32 ETH istiyor. Bu da kullanıcıların önünde büyük bir engel yaratıyor. Stake için 1 ALGO tokeninin yeterli olması avantaj gibi görünse de dezavantajları da var. 1 ALGO tokeninin yeterli olması kullanıcıları ideal yoldan saptırabilir ve ağın güvenliği tehlikeye girebilir.

Herkes Algorand platformuna dâhil olabilir. Bu, stake edilen ALGO tutarına bağlı değildir. Burada tek ihtiyacınız olan ALGO tokenlerini stake etmek ve düğümleri çevrimiçi duruma getirmek. Algorand platformu iki farklı düğümü destekliyor. Bu düğümlerden biri “röle düğümü”, diğeri ise “katılımcı düğümü”. Röle düğümleri, karar verme sürecine dâhil olmaz. Söz konusu düğümler, bunun yerine katılım düğümleri arasındaki iletişimi daha kolay bir hale getirir.

Algorand stake etmenin bir diğer yolu da “Ledger” donanım cüzdanınızı kullanmak. Staking, daha önce de belirttiğimiz gibi, bir blok zinciri ağının işlemlerine destek vermek amacıyla yatırımcıların cüzdanlarında fon tutması ve buna karşılık olarak söz konusu yatırımcılara ödül verilmesi anlamına geliyor. Ledger, bütün kripto ihtiyaçlarınız için güvenli bir giriş kapısı olarak değerlendiriliyor.

Ledger donanım cüzdanları, varlıklarınızı kontrol etmek ve bu varlıklarınızın güvenliğini sağlamak için en iyi yöntem olarak kabul ediliyor. Ledger Live, cihazınızı kurmak ve kripto varlıklarınızı yönetmek için özel olarak tasarlanmış bir uygulama. Ledger Live ile staking dâhil olmak üzere ihtiyacınız olan bütün kripto hizmetlerine erişim sağlayabilirsiniz. ALGO tokenlerinizi Ledger adresinize taşıyabilir ya da Ledger Live aracılığıyla bu tokenleri doğrudan satın alabilir ve kâr elde edebilirsiniz.

Algorand (ALGO) Yorumları

Algorand (ALGO) yorumları şu şekilde:

Her fiyat artışında arzı artırıp milyonlarca coini piyasaya sürdükleri için muhtemelen hiçbir zaman fiyatında çok anormal bir artış olmayacak olan coin.

Binance borsasından CoinList borsasına para göndermem gerekiyordu. Algorand üzerinden göndermeyi tercih ettim. Yaklaşık 100 USD karşılığı ALGO’yu (yaklaşık 86 ALGO) 0,08 TL (0.001 ALGO) gibi komik ötesi bir komisyonla 10 dakikada gitmesi gereken yere ulaştırdı. Bana sorarsanız baya efektif. Önü açık olabilir diye düşünmekteyim. Maliyet ve hızdaki avantajı ile gönderimlerde birinci tercih olabilir.

Algorand teknolojisinde dikkatimi çeken iki şey var. Birincisi Atomic swap imkânı. Farklı coinlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde, aynı zamanda düşük komisyon ücretleriyle takas edebilirsiniz. İşlem süreleri 1-6 saniye aralığında. İkincisi de cüzdan adresinizin özel anahtarını değiştirebiliyorsunuz.

İlgili İçerik: Algorand (ALGO) Yorum ve Tahminleri 2021

Algorand (ALGO) Geleceği 2021

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Algorand (ALGO), 2021 senesinin Temmuz ayında ortalama 1,44 dolar seviyesinde işlem görebilir. Ağustos ayında ortalama 1,44 dolar seviyesinde işlem görmesi beklenen ALGO, Eylül ayında ortalama 1,37 dolar seviyesine gerileyebilir. ALGO’nun Ekim ayında ortalama 1,22 dolar seviyesinde işlem göreceği tahmin ediliyor. ALGO için Kasım ayına yönelik ortalama fiyat tahmini ortalama 1,35 dolar olarak ifade edilirken, Aralık ayına yönelik fiyat tahmini ise ortalama 1,42 dolar olarak belirtiliyor.

Algorand (ALGO) Güvenilir midir?

Digital Coin Price, Algorand (ALGO) fiyatının artış gösterebileceğini ve bu sayede kârlı bir yatırım olabileceğini ifade ediyor. Gelecekte ALGO’nun en düşük 3,54 dolar seviyesinde ve en yüksek 4,35 dolar seviyesinde işlem görebileceğini aktaran Digital Coin Price, söz konusu coinin güvenilir olduğuna dair sinyaller veriyor. Öte yandan, ALGO fiyatının bir yıl sonra 1,72 dolara, 3 yıl sonra 1,92 dolara, 5 yıl sonra 2,85 dolara ve 7 yıl sonra ise 3,65 dolara kadar çıkabileceğini ifade ediyor.

Algorand (ALGO) Nereden Satın Alabiliriz?

Algorand (ALGO); Kraken, Binance, Huobi, OKEx ve Coinbase gibi borsalardan satın alınabilir.

ALGO’yu Kraken’den satın almak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. Kraken hesabı açın. Yalnızca bir e-posta adresi, kullanıcı adı ve güçlü bir şifre seçin.
  2. Hesabınızı doğrulayın. Telefon numaranız, ülkeniz, doğum tarihiniz ve adınızı girdikten sonra kripto para birimi çiftleri ile işlem yapmak için hazırsınız. ALGO’yu itibari para birimi ile satın almak için adresinizle birlikte ikametgâh ve kimlik belgelerini de ibraz etmeniz gerekir.
  3. Kripto para veya itibari para yatırın. Tercihlerinize ve yaşadığınız yere bağlı olarak farklı finansman yöntemleri karşınıza çıkacak.
  4. Para hesabınıza gelir gelmez ALGO ve diğer kripto para birimlerini satın almak için hazır olacaksınız. Bu aşamada “New Order” sayfasını açın, emir formunu doldurduktan sonra da “Buy” butonuna tıklayın.
  5. ALGO’nuzu güvenli bir şekilde saklamanın bir yöntemini bulun. İşlem yapmak için ihtiyaç duyacağınız özel ve genel anahtarları barındıran bir cüzdan, uygulama ya da cihaz bulun. Kripto varlıklarınızı güvenli bir şekilde saklamak için farklı cüzdan türleri var. Donanım cüzdanları, uzun vadeli ve güvenli bir depolama için en uygun cüzdanlardır. Yazılım cüzdanları ise sık sık yapılan işlemlerde kolaylık sağlar. Gereksinimlerinize en uygun cüzdanı seçebilirsiniz.

Algorand (ALGO) Fiyatı ve Grafiği – 1 Algorand (ALGO) Kaç TL Kaç Dolar?

1 Algorand (ALGO) Kaç TL?

1 Algorand (ALGO), şu anda TL seviyesinde. Algorand (ALGO), şu ana kadar en yüksek 28,75 TL seviyesini gördü.

1 Algorand (ALGO) Kaç Dolar?

1 Algorand (ALGO), şu anda dolar seviyesinde. Algorand (ALGO), şu ana kadar en yüksek 3,28 dolar seviyesine ulaştı.

Algorand (ALGO) Yükselir mi?

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Algorand (ALGO), 2022 senesinde ortalama 1,6 dolar seviyesinde işlem görebilir. 2023 senesinde ortalama 1,84 dolar seviyesinde işlem göreceği tahmin edilen ALGO, 2024 senesinde ise ortalama 2,12 dolar seviyesine kadar yükselebilir. Daha uzun vadeli tahminlere bakıldığında, ALGO’nun 2025 senesinde ortalama 2,61 dolar seviyesinde işlem görmesi beklenirken, 2026 senesinde ise ortalama 3 dolar seviyesine yükseleceği öngörülüyor. 2027 senesinde ortalama 3,33 dolara ulaşacağı tahmin edilen ALGO’nun, 2028 senesinde ise ortalama 3,82 dolar seviyesinde işlem görmesi bekleniyor. Bu durumda Algorand (ALGO) için uzun vadeli bir artış söz konusu olduğu söylenebilir.

Wallet Investor da Algorand (ALGO) için uzun vadeli bir artış öngörüyor. 1 senelik tahminlere göre ALGO’nun 1,847 dolara kadar yükseleceği, 5 senelik tahminlere göre ise 5,630 dolara kadar çıkacağı tahmin ediliyor. Wallet Investor, şu anda yapılacak olan 100 dolarlık bir yatırımın, 2026 senesinde 641,96 dolara yükselebileceğini ifade ediyor.

Algorand (ALGO) Ne Zaman Çıktı?

Algorand (ALGO), standart blok zincirlerinde yer alan potansiyel güvenlik problemlerini azaltmayı hedefleyen bir hisse kanıtı blok zinciri protokolü olarak tanımlanıyor. Blok zincirlerin merkeziyetsizlik, güvenlik ve hız bakımından karşılaştığı problemleri çözüme kavuşturmayı hedefleyen Algorand (ALGO), 2019 senesinin Haziran ayında geliştirildi.

Algorand (ALGO) Kurucusu Kim?

Algorand (ALGO) kurucusu Silvio Micali’dir. MIT profesörü ve bilgisayar bilimcisi olan Micali’nin birçok buluşu direkt olarak kripto para birimi endüstrisini etkiledi. Söz konusu isim, mekanizma tasarımı, güvenli protokoller, sıfır bilgi ve kriptografi gibi alanlardaki buluşlarıyla Turning ödülünün sahibi oldu. (Turning Ödülü, bilişim dünyasına faydası olan kişilere verilen bir ödüldür.) Micali, ayrıca modern kriptografinin temelini oluşturan çok sayıda protokol, Doğrulanabilir Rastlantısal Fonksiyon, Sıfır Bilgi İspatı ve olasılıklı şifrelemenin ortak mucidi olarak tanınıyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 6 Puan: 4.8]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu