Blockchain Haberleri

Algorand Vakfı İslami finans için şeriat sertifikası aldı!

ABONE OL:

Algorand Vakfı’ndan bugün resmi bir açıklama yapıldı ve vakfın bundan sonrası için şeriat sertifikası aldığı ve bu sayede İslami finans konusunda daha iyi adımlar atabileceğini ve İslami finans alanında yapılacak atılımlar için ellerinde yeni bir fırsatın olacağını açıkladı. Dünyada kripto para birimleri konusu İslamda nasıl değerlendirilecek? Sorusunu soran çok sayıda insan var ve bazı insanlar ”haram, caiz değil” gibi gerekçeler ile faiz getirisi olmadığı halde değer kazandığını dini olarak neden gösterip kripto paralara sahip olmuyor. Ancak bazı İslam alimlerine göre ise günümüz dünyasında faiz ve benzeri kazançların normal karşılandığı ve bunlara karşı tavır almanın yaşamı daha fazla zora sokacağı için bu tür işlemlerin normal olduğu ve caiz olduğu ifade ediliyor.

Algorand Vakfı bu konuda İslami finans alanında yaşanan sorunları görmüş ve bunları fark etmiş olacak ki bugün aldığı bu sertifikayı nasıl kullanacak olduğunu şimdiden hedeflemiş ve bu konuda gerekli çalışmaları yapmaya başlamış gibi görünüyor.

İslamda ne kadar doğru olduğu konusunda kripto para birimleri ve Blockchain teknolojisi hakkında bazı tartışmalar olsa da bazı İslam alimleri kripto para birimleriyle bağlantılı olduğunu sebep göstererek Blockchain’ bile caiz olarak görmüyor.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance Charity Vakfı Uganda'da yeni programa başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu