Bitcoin Haberleri

Alman Bankasından büyük iddia: Bitcoin 2021’de 60 bin dolara çıkacak!

Alman Bankası BayernLB bugün, Bitcoin fiyatının 2021 ortasına kadar “kolaylıkla” 60,000 dolara ulaşabileceğini iddia etti. BayernLB, Bitcoin fiyat performansının Avrupa Merkez Bankasının (ECB) dijital euro projesi ile ateşleneceğini söyledi.

Bitcoin

BayernLB, Bitcoin’in 2020 halving etkileri ve kurumsal yatırımcılar arasında artan bir ilgi ile bir sonraki boğa piyasasına gireceğini iddia etti. Bitcoin’i Avrupa Merkez Bankasının (ECB) rakibi olarak tanımlayan banka Bitcoin’in altyapısı ve kullanıcı ara yüzü açısından Dijital Euro ile rekabet edeceğini ekledi.

BayernLB: Bitcoin 2021’de 60 bin dolara çıkacak!

Yakın tarihli bir rapora göre Münih merkezli banka 2021 için bakış açısını belirledi. BayernLB, Bitcoin fiyatının 2021 ortasına kadar 60,000 doların üzerinde olacağını iddia etti. Alman bankası, yenilenmiş bir BTC boğa piyasasının şimdiden tüm hızıyla hareket ettiğini ve satın alma baskısını birkaç faktörün daha da arttıracağını söyledi.

Banka bu faktörler arasında, korona virüs salgının ardından dünya genelinde merkez bankalarının son derece gevşek para politikasına atıfta bulundu. Merkez bankalarının para basmalarının tam tersi olarak Bitcoin mayıs ayında halving ile arz daralmasına gitti. Bu yüzden BayernLB Bitcoin’in kendi para politikasının servet koruma açısında daha iyi ve çekici göründüğünü söyledi.

Bitcoin ve Altın

BayernLB bir diğer faktör olarak Bitcoin’in son dönemlerde kurumsal alıcıları olduğunu söyledi. Yine de BayernLB, Bitcoin’in uzun dönemde yükselişe geçeceğini söyleyen çıkan tek finans kurumu olmadı. Kısa süre önce bir Citibank genel müdürü Bitcoin’in 2021’in sonunda 318,000 dolar olacağını söyledi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu