Kripto Para Haberleri

Almayanın İlk Dijital Borsası Borse Stuttgart Açıldı

ABONE OL:

Eylül ayında seçilen yatırımcılar için ticaret platformunun başlamasının ardından Borse Stuttgart Menkul Kıymetler Borsası (BSDEX), Almanya’da ikamet eden tüm herkesin kullanımına açıldı.

Belirli Şartlar Altında Ticaretler Açıldı

Borsa kullanıcıları para yatırma ve çekme işlemlerinin yanı sıra Euro’ya karşı Bitcoin ticareti yapma konusunda da sınırlamalara tabidir. Gelecekte, BSDEX diğer kripto paraları ve menkul değer tokenlerini listeleyecektir.

Kullanıcıların kimliklerini dijital olarak kanıtlamaları ve belirli şartları yerine getirmeleri zorunludur. Doğrudan BSDEX’e bağlanmak için, kullanıcıların bir Alman banka hesabına sahip olmaları, en azından 18 yaşında olmaları, Almanya’da ikamet etmeleri veya Avrupa Ekonomik Alanında (EEA) bir ülkenin vatandaşları olmaları gerekir.

Almanya’da İlk Yasal Kripto Para Platformu

BSDEX, Alman Bankacılık Kanunu tarafından uygulanan yasal gereklilikleri karşılamaktadır. Borsa, Stuttgart’taki halka açık borsa işletmecisi olan Baden-Wuerttembergische Wertpapierboerse GmbH altında çok taraflı bir ticaret tesisi olarak da faaliyet gösterir.

Böylece BSDEX, alıcıları ve satıcıları otomatik olarak birleştiren bir ticaret sistemi ile Almanya’da düzenlenen ilk yasal kripto para platformu haline getiriyor. BSDEX’in destekçileri arasında Borse Stuttgart tarafından ortaklaşa kurulan Gesellschaft mit beschrankter Haftung, dijital yayın kuruluşu Axel Springer ve yan kuruluşu Finanzen.net var.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Teknik Olarak Bitcoin Halvinginde Ne Olur?

BSDEX’in tüm müşteri bakiyeleri banka ortağı Solarisbank’ta tutulacak ve yasal mevduat sigortası ile korunacak. Borse Stuttgart’ın diğer bağlı kuruluşları likidite ticareti ve dijital varlıkların güvenli bir şekilde depolanmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Almanya’da Blockchain Öncüsü Borse Stuttgart

Almanya’nın en büyük ikinci borsası Borse Stuttgart, blockchain teknolojisi ve kripto paralara şimdiye kadar büyük ilgi gösterdi. Müşteriler, şirket tarafından başlatılan Bison ticaret uygulaması ile yılın başından beri Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve XRP’lerini ücretsiz olarak alıp satabiliyorlar.

Bu hafta, Borse Stuttgart blockchain teknolojisi ve tokene dönüştürme için bilimsel bir danışma kurulu oluşturdu.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu