Anasayfa Altcoin

Altcoin Sıkça Sorulan Sorular

Altcoin alternatif coin’in kısaltılmasıdır ve Bitcoin dışındaki tüm kripto para birimleri altcoin tanımı altına girer. Bitcoin ilk yaratılan kripto para olduğundan dolayı Bitcoin dışındaki tüm altcoinler BTC’nin bir türevidir ve böylece altcoindir.

Altcoin, Bitcoin dışındaki kripto paralar demektir. Tüm altcoinler esasen kripto paraların atası olan Bitcoin’den esinlenerek ortaya çıkmıştır. Altcoinlerin hepsi Bitcoin temelini alarak ve başka bir fikir, amaç ve çözüm ile birleştirilerek ortaya çıkmıştır.

Altcoin almak Bitcoin almak gibi güvenlidir. Kripto para sektöründe 9.871 adet altcoin bulunmaktadır. Bunların en bilinenlerini alıp satmak son derece güvenlidir. Yine de bir altcoin alırken güvenilir ve kendini kanıtlamış bir borsada işlem yapmak ve bilinmeyen ve şüpheli altcoin projelerinden kaçınmak tavsiye edilir.

En güvenilir altcoin sıralaması şu şekildedir: Ethereum (ETH), Tether (USDT), Binance Coin (BNB), USD Coin (USDC), Solana (SOL), XRP (XRP), Cardano (ADA), Terra (LUNA), Avalanche (AVAX), Polkadot (DOT), Litecoin (LTC) gibidir. Piyasa değeri açısından en değerli altcoinlerin büyük bir kısmı güvenilir olarak kabul edilmektedir.

En güncel altcoin haberlerini takip etmek için Koinbox web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Burada yayınlanan en son altcoin haberlerini kolayca bulabilir ve takip ettiğiniz altcoin hakkında arama yaparak yayınlanan en son haberi kolayca bulabilirsiniz.

Bitcoin ve altcoinler hakkında yayınlanan en güncel haberleri Koinbox Telegram grubundan öğrenebilirsiniz. Ayrıca Koinbox Lounge topluluğuna katılarak kripto para piyasaları hakkındaki en güncel yorumları bulabilirsiniz.

Altcoin haberleri Twitter’da en çok okunan kripto para haberleri arasındadır. En son altcoin haberleri, gün içinde en çok artan altcoinler, Bitcoin fiyatı ve daha fazlası için Koinbox Twitter sayfasını takip edebilirsiniz.

En hızlı yükselen kripto para Bitcoin’dir. İlk kripto para birimi olmasıyla Bitcoin geçmişinde 3 kez çok keskin yükselişler yapmıştır. Bitcoin geçmişindeki en büyük ralliler sırasıyla 2012, 2017 ve 2021 yılında gerçekleşmiştir. BTC fiyatı ilk çıktığından beri %68.900’den fazla değer kazanmıştır.

2022 kripto para tahminleri arasında ilk sırada Bitcoin fiyatının 100.000 dolara yükseleceği ve Ethereum fiyatının 5.000 dolara çıkacağı tahmini geliyor. BTC ve ETH’nin bu fiyat seviyelerine çıkıp çıkmayacağını kesin olarak bilmesek bu tarz bir yükseliş kripto para piyasasında bulunan çoğu coin’de patlamalar neden olacaktır.

Son dakika altcoin haberleri için Koinbox internet sitesini ziyaret edebilir ve Twitter sayfamızı takip edebilirsiniz. Güncel altcoin haberleri ve altcoin analizleri haftanın her günü yapılmaktadır.

Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu 2018 Bitcoin fiyat düşüşünün tahmin eden analist Peter Brandt’dir. Peter Brandt 40 yıldan daha fazla bir süredir emtia ticareti yapıyor ve dünya genelinde popüler bir analist ve yatırımcıdır. Brandti 2018’deki başarılı bir şekilde Bitcoin fiyatındaki keskin düşüşü öngörmüştür ve böylece kripto para topluluğunda saygınlık kazanmıştır.

Güncel Bitcoin haberlerini okumak için Koinbox kripto para haberleri sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bitcoin haberleri bölümünde bulunan güncel Bitcoin gelişmeleri hakkında bilgi alabilir ve Coin analiz kategorisinde Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkında son analizlere erişebilirsiniz.