Analizler

Altcoin Fiyat Analizi DOGE, XRP, LINK: 12 Temmuz 2020

Altcoin yükselmeye devam ederken, dünyanın önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin, Mayıs ayındaki çok beklenen halvingden sonra topluluğun çoğunun ondan beklentileri karşılamadı. Aktif adres sayısı gibi temel metrikler güçlü kalırken, BTC’nin fiyat hareketi geride kaldı. Son iki hafta boyunca, kripto para değeri, haberin yazılması esnasındaki baskılanan piyasa oynaklığının bir işareti olarak sadece %2,5 oranında değer kazandı.

Aslında, Blockhead Capital’den Matt David Kaye’ye göre piyasada kısa oynaklık seçeneklerine sahip getiri arayışı fonları da bunun arkasındaki neden olabilir.

Aksine, piyasanın altcoinlerinin çoğu çok daha iyi gidiyor gibi görünüyor. Bu sadece ilginç değil, aynı zamanda sıra dışı, çünkü BTC’nin baskın pazar payı nedeniyle, bu altcoinlerin çoğu kral kripto para ile yüksek korelasyon endekslerini paylaşmaktadır. XRP, Chainlink ve Dogecoin’in son performansları bunun örnekleridir.

Altcoin: XRP

Tradingview XRP Fiyatı: https://www.tradingview.com/symbols/XRPUSD/

Eskiden pazardaki üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP’nin son bir kaç ayı harika geçmedi. Sadece Tether [USDT] tarafından çizelgelerde değil, Mayıs ve Haziran aylarında da çizelgelerde istikrarlı bir düşüş trendi izliyordu. Çoğu altcoin gibi, Bitcoin’in 6 Temmuzdaki yükselişinde, XRP de yükselmişti. Bununla birlikte, beklentilerin aksine, XRP çok fazla düzelme kaydedemedi. Bu, Bitcoin’in kendisinin önemli ölçüde düzeltilmiş gibi görünmesine rağmen değişmedi.

Yazma sırasında, XRP, dolardan fiyatlandırılırken, son 7 gün içinde %13’ün üzerinde kazanç kaydetti.

İlginç bir şekilde, kripto para artışının arkasında, XRP’nin topluluk hissi de yükseldi, XRP 24 saat boyunca tweet sayısı için tüm zamanların en yüksek seviyesini oluşturdu.

Altcoin: ChainLink

TradingView LINK Fiyatı: https://www.tradingview.com/symbols/LINKUSD/

Tezlink ve Crypto.com Coin gibi Chainlink, bu yıl pazarın en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu ve LINK, haberin yayınlanması sırasında %240’lık Yıllık Getiri kaydetti. XRP gibi, LINK de Bitcoin’in en son direncini aşma girişiminin arkasında üstel bir artış kaydetti. Bununla birlikte, Chainlink için, yukarıda belirtilen ralli ekosistemindeki gelişmelerle de desteklendi.

Çin’in Blockchain Hizmet Ağı, kısa bir süre önce Chainlink’in Oracles’ını kullanarak değil, aynı zamanda Chainlink’in günlük etkin adresleri de her geçen gün yeni zirvelere ulaşıyor.

LINK, kripto kendini düzeltmeden ve listelerde %5,5 düşmeden önce bu gelişmelerin arkasında %37’den fazla artış gösterdi.

Altcoin: Dogecoin

TradingView DOGE Fiyatı: https://www.tradingview.com/symbols/DOGEUSD/

Dogecoin bir süredir pazarın en önemli kripto parası. Ancak, son gelişmeler DOGE’un bundan daha fazlası haline gelmiş olabileceğini düşündürmektedir. Dogecoin’i 1 dolara itmek için TikTok videolarını kullanma denemesi viral hale geldiğinden, DOGE’un grafiklerdeki %20’den fazla düzelmesinden önce %100’ün üzerinde pompalandı.

Ancak hepsi bu da değil. Bitfinex ayrıca DOGE’yi MegaDogecoin olarak listeledi, Binance ise Dogecoin’de 50x kaldıraç ile sürekli vadeli işlem sözleşmeleri sunmaya başladı.

“Kripto Para Borsalarının Ziyaretçisi %14 Azalıyor” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/kripto-para-borsa-ziyaretci-azaliyor/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu