Anasayfa Altcoin Altcoin Projesi, FBI ve Gizli Servis ile Birlikte Çalıştığını Açıkladı!

Altcoin Projesi, FBI ve Gizli Servis ile Birlikte Çalıştığını Açıkladı!

Altcoin

Tether; ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Gizli Servis ile kapsamlı iş birliğini doğruladı.

Altcoin Projesi, FBI ve Gizli Servis ile Birlikte Çalıştığını Açıkladı!

USDT ihracının arkasındaki şirket olan Tether, çeşitli ABD devlet kurumlarıyla bağlantılarını açıkladı. Senatör Cynthia Lummis'e gönderilen bir dizi mektupta; Tether, "yasa dışı faaliyetlerle mücadele etmek ve fonların kurtarılmasına yardımcı olmak" üzere ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Gizli Servis ile kurduğu iş birliği ilişkisini vurguluyor.

Tether CEO'su Paolo Ardoino, 15 Aralık'ta Lummis'e gönderdiği bir mektupta, Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi'nin (OFAC) Özel Olarak Belirlenmiş Vatandaşlar (SDN) listesinde yer alan cüzdanlardaki fonları donduran şirketin proaktif bir güvenlik duruşu sergilediğini belirtiyor.

Ardoino; bu tedbirin, "kullanıcıları ve stablecoin ekosisteminin bütünlüğünü korumak için tasarlanmış kesin bir hamle" olduğunu açıkladı. Ardoino; Tether'in süreçlerini, bu kurumların şirketle birlikte çalışmasına olanak sağlayacak şekilde belirliyor.

Söz konusu isim, şu ifadeleri kullandı:

Tether, yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri Gizli Servisi'ni platformumuza dahil etti ve aynısını Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ile yapma sürecinde.

Altcoin Projesi, FBI ve Gizli Servis ile Birlikte Çalıştığını Açıkladı!

Yaklaşık 326 Cüzdan Donduruldu

Tether, bu üç kurumla doğrudan iş birliği içinde toplam 435 milyon dolar değerindeki yaklaşık 326 cüzdanın dondurulduğunu bildirdi. Böylece ortaklıklar önemli sonuçlar vermiş oldu.

Mektuplar, Lummis'in Ekim ayında ABD Adalet Bakanı Merrick Garland'a gönderdiği ve Adalet Bakanlığını Tether ve Binance'e "yürürlükteki yaptırım yasaları ve Banka Gizlilik Yasası (BSA) ihlalleri yoluyla terörizmi desteklemek için maddi destek ve kaynak" sağlandığını değerlendirmeye çağıran mektuba doğrudan bir cevap niteliği taşıyor.

Binance, kısa bir süre önce Adalet Bakanlığı ile anlaşarak BSA ihlallerini kabul etti ve soruşturmayı çözüme kavuşturmak için 4 milyar doların üzerinde ödeme yapmayı kabul etti.

Altcoin Projesi, FBI ve Gizli Servis ile Birlikte Çalıştığını Açıkladı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan