Anasayfa Altcoin Altcoin Projesinde 1,3 Milyon Dolarlık Hack! Fiyat Aniden Çakıldı

Altcoin Projesinde 1,3 Milyon Dolarlık Hack! Fiyat Aniden Çakıldı

Altcoin

Telcoin, güvenlik ihlali nedeniyle 1,3 milyon dolar kaybetti. TEL fiyatı ise yüzde 50'den fazla düştü.

Altcoin Projesinde 1,3 Milyon Dolarlık Hack! Fiyat Aniden Çakıldı

Telcoin uygulaması, yakın zamanda birkaç cüzdanı boşaltan bir dizi hedefli saldırıyla karşı karşıya kaldı ve bu durum TEL fiyatında kısa bir süre için yüzde 65'lik belirgin bir düşüşe neden oldu. İstismar edilen güvenlik açığının yaklaşık 1,3 milyon dolarlık bir kayba neden olduğu tahmin ediliyor.

Bu güvenlik ihlalleriyle ilişkili belirlenen adres, PolygonScan tarafından bildirildiği üzere 0x35d2775e5f95596509951b140d68fc5b9185ff98'dir.

Telcoin ekibi, olayı aktif olarak araştırıyor ve istismarın neden olduğu hasarı azaltmak için gerekli önlemleri uyguluyor.

Telcoin, Uygulamasının Kullanımını Dondurdu

Altcoin Projesinde 1,3 Milyon Dolarlık Hack! Fiyat Aniden Çakıldı

Telcoin, ihtiyati tedbir olarak güvenlik ihlaline ilişkin kapsamlı bir soruşturma yürütmek amacıyla uygulamasının kullanımını geçici olarak dondurdu. Ekip, kullanıcılara durumun farkında olduklarının ve sorunu çözüp normale döndürmek için mümkün olan en kısa sürede bir güncelleme yayınlamaya kararlı olduklarının garantisini verdi.

Piyasanın bu istismara tepkisi hızlı oldu. TEL fiyatı yüzde 65 oranında düşerek 0,00081742 dolardan işlem gördü. Fakat yazım sırasında TEL fiyatı önemli ölçüde toparlandı ve son 24 saatte yüzde 34 düşüşle 0,001457 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Telcoin, şu anda Singapur Para Otoritesi tarafından Büyük Ödeme Kurumu (MPI) olarak düzenlenmektedir. Firma, aynı zamanda Kanada ve Avustralya da dahil olmak üzere diğer birçok küresel pazarda kayıtlıdır ve denetlenmektedir. Ana ofisleri Singapur, Tokyo, Dubai ve Los Angeles'ta bulunmaktadır.

Kaynak: Cryptonews

Altcoin Projesinde 1,3 Milyon Dolarlık Hack! Fiyat Aniden Çakıldı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Barimeks Nedir? Barimeks Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Kripto Dünyasının Maymun Hükümdarı: ApeCoin (APE) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar