Anasayfa Altcoin Altcoin'de Düşüş Alarmı Verildi: Balinadan 200 Binlik Transfer!

Altcoin'de Düşüş Alarmı Verildi: Balinadan 200 Binlik Transfer!

Altcoin

Solana fiyatındaki düşüşün devam edeceği öngörülürken bir balina, yaklaşık 200 bin SOL tokenını Binance borsasına transfer etti.

Altcoin'de Düşüş Alarmı Verildi: Balinadan 200 Binlik Transfer!

Solana (SOL), bir hafta içinde XRP'yi ve BNB'yi geride bırakarak dördüncü en büyük kripto para birimi haline gelirken, önemli bir gösterge fiyat düşüşünün devam edebileceğini gösteriyor.

Santiment tarafından sağlanan verilere göre; Solana'nın Göreceli Güç Endeksi (RSI), son 24 saat içinde 77'den 79'a yükseldi. Bu yükseliş, genellikle yaklaşan bir fiyat düşüşüne ve satış baskısına işaret eder. SOL'un bullish kalması için göstergenin daha fazla fiyat artışından önce 60'a gerilemesi gerekecektir.

SOL fiyatı son 24 saatte yüzde 1,2 düştü ve yazım sırasında 113 dolardan işlem görüyor. Varlığın piyasa değeri, 48,3 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. SOL, bu bakımdan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) varlıklarının ardından dördüncü sırada yer alıyor.

Veriler, Solana'nın günlük işlem hacminde hafif bir düşüş ivmesi olduğunu ve şu anda 4,8 milyar dolar civarında seyrettiğini gösteriyor.

Altcoin'de Düşüş Alarmı Verildi: Balinadan 200 Binlik Transfer!

Balinadan Binance Borsasına SOL Transferi

Fiyatların daha da düşme ihtimali ortaya çıkarken, bir balina 199.999 SOL tokenını kripto para borsası Binance'e transfer etti. 

Whale Alert'e göre, işlem yaklaşık 23 milyon dolar değerinde ve henüz başka bir hareket tespit edilmedi.

Hareketler, Solana'nın geçtiğimiz ay boyunca sürekli yükseliş kaydetmesinin ardından 24 Aralık'ta 117,3 dolar ile 21 ayın en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından geldi. SOL fiyatının son 30 gün içinde yüzde 94'lük bir artış kaydettiğini belirtmek önemlidir.

Santiment verileri, ayrıca Solana'nın toplam açık pozisyonunda (OI) son 24 saat içinde yüzde 5'lik bir artış olduğunu ve 1,36 milyar dolardan 1,42 milyar dolara yükseldiğini gösteriyor.

Piyasa istihbarat platformuna göre; uzun pozisyonlu SOL sahipleri, varlığın toplam OI'sine biraz hakim durumda. Solana'nın Binance fonlama oranı şu anda yüzde 0,012 seviyesinde bulunuyor.

Altcoin'de Düşüş Alarmı Verildi: Balinadan 200 Binlik Transfer! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan