Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Altın ve Bitcoin arasında kararsız kalan yatırımcılar ne yapmalı?

Bitcoin yerine altın tercih etmek isteyenler, güvenilir, gelecek vaat eden ve her zaman alınıp, her istendiği zaman satışı yapılabilecek olan altın dünyanın en güvenilir yatırım ve ödeme aracı olarak biliniyor. Altının tarihine bakarsak, altın çok eski zamanlarda ödeme aracı olarak kullanılıyordu ve değeri çok yüksek değildi. Türkiye’de bugünün 50 TL’si o dönemde belki de bir çeyrek altın ediyordu. Anadolu’da ve dünyanın her yerinde insanlar altın ile ticaret yapıyor, altın real para birimi olarak geçiyordu.

Çok eski zamanlarda insanların altını ödeme aracı olarak kullanması yavaş yavaş herkes tarafından kabul edilen bir ödeme yöntemi oldu ve ürün ile takasın yerini altın ile ödeme aldı. Altından sonra ise real para birimlerine geçiş süresince artık altın bir ödeme aracı olarak kullanılmamaya, bir süre sonra yatırım aracı olarak değerlendirilmeye başladı. Altın, 2019’da hala bazı tüccarlarca ödeme aracı olarak kabul ediliyor ve ödeme yapmak isteyen kişiler isterlerse altın ile ödeme yapabiliyorlar.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Küresel Belirsizlik Altın ve Bitcoin’in İşine Yarıyor

Altın az ama tok kazançtır

Altın yatırımı yapmak kısa vadede az ama tok (neredeyse kesin) kazanç getirebilme potansiyelinde olan yatırımdır. Bitcoin ise kısa vadede çok ama ‘’risk’’ gerektiren bir yatırımdır. Her ikisi arasında karar vermek birçokları için çok zor olsa da yatırımcılar altını değerlendirirken, güvenilir bir yatırım aracı olarak değerlendirip, Bitcoin’i hem ödeme aracı, hem yatırım aracı olarak değerlendirmeli.

*Bu içerik yatırım tavsiyesi niteliğinde olmamaktadır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu