Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri

Altın yatırımı ile Bitcoin arasında kalanlar ne yapmalı?

Altın yatırımı ve kripto para yatırımı arasında kararsız kalanların yapması gereken, her iki yatırım türünden birisine en kısa süre içerisinde karar vererek yatırım yapması geliyor. Bitcoin fiyatının düşük olması ve fiyatın sürekli olarak geriliyor olması yatırımcıların tepki sebebi iken, bazı yatırımcılar fiyatın düşük olması nedeniyle altın yatırımı ve kripto para yatırımı arasında kararsız kalıyorlar. Bitcoin dünyada en fazla kazanç getirmiş olan ve en kısa sürede en fazla kazanç elde edilmiş bir yatırım iken, dünyada binlerce insanın milyoner olmasına izin vermiş olan bir yatırım aracı olmuştu.

Artık Bitcoin yatırımı yerine farklı bir yatırıma bırakırken, yatırımcılar kripto para birimleri arasında Bitcoin’i artık düşük fiyatlar nedeniyle takip etmekte zorlanmaya başladı ve altın yatırımı ile Bitcoin yatırımı arasında kararsız kalmaya başladılar. Bitcoin, her zaman altın yatırımına oranla daha fazla tartışma konusu oldu. Dünyada altın yatırımı en güvenilir ve ‘’kesin kazanç’’ getirebilecek yatırım olurken, aynı zamanda dünyada herkes tarafından tercih edilebilecek yatırım olarak biliniyor. Altın yatırımını tercih etmek isteyen kişiler tereddüt etmeden yatırım yapabilirken, kripto para veya Bitcoin yatırımı yapacak olanlar ise tereddüt ederek korku yaşıyorlar.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ukraynalı Yatırımcılar Artık Kripto Paralarını Bildirmek Zorunda

Altın yatırımı ilgi görüyor

Altın yatırımı dünyanın en fazla ilgi gören yatırımı ve insanların 100 yıldan daha uzun süredir tercih ettikleri yatırım araçlarından birisi olarak biliniyor. Altın yatırımının tercih edilmesi ile Bitcoin yatırımının tercih edilmesi arasındaki en büyük fark ise altın yatırımının kısa sürede çok fazla kazanç elde ettirmesi mümkün değil iken, Bitcoin yatırımı kısa süre içerisinde 10 kat daha fazla kazandırabilir. Bitcoin’in altına karşı en büyük dezavantajı ise 10 kat daha fazla kayıp yaşama riski olması ve bu riskin hiçbir zaman sona ermeyecek olmasıdır. Yatırımcılar, Bitcoin almak istediklerinde binlerce dolar ödeyerek Bitcoin satın alırken, satın aldıkları Bitcoin’in 1 saat sonra 10 kat değer kaybedebilecek oldukları riskini bilerek satın alıyorlar.

Altın yatırımında ise herhangi bir kayıp riski olmadığından yatırımcılar, altın yatırımı yapmak istediklerinde risk almadan ‘’kafalarına estiği gibi’’ altın yatırımı yapabilirken, Bitcoin yatırımı yapmak istediklerinde ise bazı riskler alarak yatırım yapmak zorunda kalıyorlar ve bu riski alarak yaptıkları yatırım herkes için uygun ve tercih edilebilecek bir yatırım türü değil. Bitcoin riskli yatırım iken, altın yatırımı risksiz bir yatırım olarak bilinmekte.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu