Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Altkoin Piyasası İşlem Hacmi Rekorunu Kırdı

Yılın başlarında, altkoin pazarı iki yıllık kripto kışını kapsayan düşüş trendi direncini kırdı. Fiyat artışı, birçok kripto paranın sadece iki ay içinde iki katına çıkmasına neden olan büyük bir mitinge neden oldu.

Bununla birlikte, işlem hacmi sadece son satışlarda arttı ve toplam günlük işlem değerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Altkoin Piyasası Günlük İşlem Hacmi Rekoru Kırdı

Bitcoin yeni yıla güçlü bir başlangıç ​​yapmış olsa da şimdiye kadar 2020 boyunca altkoinler daha çok öne çıktı.

İki yıllık düşüş trendinden sonra, likit olmayan kripto paraların fiyatlarını ani bir şekilde arttırabilecek küçük alım emirleri giren çok az satıcı var.

Bu aşırı satış koşullarında, altkoinler Bitcoin’e karşı büyük bir farkla daha fazla performans göstererek, birçok kripto para analistinin alt sezon olarak adlandırdığı şeyi başlatacak.

Bununla birlikte, korona virüsü korkularıyla geleneksel piyasa satışları arttı ve altkoinler de son rallinin büyük bir kısmını geri çekti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Coinbase Bitcoin Yatırımcıları Boğa Rallilerinde Altkoin Alıyor

Ancak perakende yatırımcılar korku, belirsizlik ve şüphe karşısında teslim olurken, işlem gören günlük hacimdeki yeni rekorlara göre balinalar ve diğer kurumsal yatırımcılar fiyatın hemen altından alıyorlar.

Altkoin piyasa değeri, dünkü en düşük işlem hacmine tıpkı yerel alçaklara düştüğü gibi dün tarihindeki en yüksek işlem hacmine ulaştı.

Hacim Fiyatın Önünde, Alt Sezonu Mu Başlıyor?

Genellikle, finansal piyasalarda hacmin fiyattın önünde olduğu söylenir. Bunun nedeni, profesyonel pazar tecrübesi olan büyük ölçekli yatırımcıların erken pozisyon alması ve hacmin artmasına neden olmasıdır.

Daha sonra diğer yatırımcılar başlangıçtaki yükseliş trendini takip etmeye başladığında, fiyat daha da yükselerek hacimdeki artışı takip eder.

Altkoin düşüş trendi sırasında altkoin piyasası, bir ay sonra fiyatlar iki katına çıkmadan önce günlük en büyük işlem hacmini kaydetti.

Şimdi, fiyatlar düştükçe bu rekor kırıldı.

Bazı teorilere göre artan hacim, bu son düşüş sırasında altkoinleri satan perakende yatırımcılardan kaynaklanırken, aynı zamanda bu yeni hacim rekoru büyük yatırımcılarının panik kaynaklı satışın altına girdikleri alım emirlerinin tetiklenmesinden de kaynaklanmış olabilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Twitter CEO’su Jack Dorsey Konumunu Kaybedebilir

Altkoin sahiplerinin çoğu son iki ay içinde kâr elde ettiğinden, yatırımcılar erken kâr satışına daha yatkın olabilirler. Ancak muhtemelen alt sezonda, kripto para fiyatları yükseltmeye başlamadan önce bu son düşüş büyük bir sarsıntı olabilir.

Artan ticaret hacimleri teoriyi destekliyor, ancak gerçekten altkoin pazarında hacmin fiyattan önde gelip gelmediğini sadece zaman gösterebilir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

Osman Kolat

Osman Kolat, 1987 Ankara doğumludur. Ekonomi, kripto paralar, fintech üzerine çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda ekonomi okur yazarlığı yanı sıra, mevcut ekonomik düzeni daha iyi anlayabilmek ve okuyucularına aktarabilmek adına akademik çalışmalar yürütmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu