Bitcoin Haberleri

Amaçları Bitcoin’i Yok Etmek Olabilir

Finans yazarı ve aynı zamanda ünlü yatırımcı Kiyosaki, şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in kısa bir süre içerisine 30.000 dolar’ın altına gerileyeceğini ön gördüğü bir yazı paylaşmıştı ve bugün gün içerisinde bahsettiği düşüş gerçekleşti. Her ne kadar bitcoin toparlanmayı başarsa da yeniden bu seviyelere gerileyeceği düşünülüyor ve ön görüler de bu şekilde.

Yazarın en ilginç iddiası ise bitcoin’i bitirmeye çalıştıkları yönündeki iddialarıdır. Bu ne kadar mümkün bilinmez ancak Bitcoin’de yaşanan büyük düşüş, aynı zamanda çöküşü de beraberinde getirebilir. An itibarıyla yükseliş ivmesinde olan sektörün en büyük kripto parası bitcoin, şaşırtmaya devam ediyor.

Ön görüler ise üzücü ve yatırımcılar da tedirgin olmaya devam ediyorlar. Peki ama bu iddiaların altında yatan gerçek neden nedir?

Merkez Bankası Piyasaya Hükmetmek İstiyor

bitcoin

Merkez bankası, geleneksel varlıklara olan ilgiyi yeniden arttırmak adına bitcoin’i piyasadan silmeyi hedefliyor. Bu bazılarınıza çok ütopik ve şizofreni bir düşünce gibi gelebilir fakat yazarımızın gerçek düşünceleri bu şekilde. Merkez bankasından gelecek hamleler ile birlikte bitcoin’in piyasadan silinmesi ve tarihe karışması tabii ki mümkün. Bu elbette ürkütücü olacaktır ve buna inanmak istemediğimizi de bir kez daha dile getirelim.

Bu arada Çin gibi büyük ülkelerin hamleleri de dikkat çekici bir seviyeye ulaşmış durumda. Bildiğiniz gibi madencilik faaliyetlerindeki söz sahibi ülkelerden biri ancak faaliyetlerin durdurulması için de ellerinden gelenin daha fazlasını ortaya koyuyorlar.

Peki ama bunun altında yatan neden nedir? Çin, kendi kripto parasını çıkarmaya hazırlanıyor ve bu parayı alıcılar ile buluşturmak adına odak noktasını da tek bir nokta haline getirmeyi tercih ediyor. yani diyorlar ki herkes bizim paramızı satın alsın ve bizim paramıza yatırım yapsın. Baskıcı eylemler ile birlikte kendi kripto para birimlerini popüler hale getirmek istiyorlar ve düşünceleri de bu yönde. Böyle bir şey mümkün olabilir mi bilinmez ancak her geçen gün yeni bir gelişme karşımıza çıkıyor ve artık bu gelişmelere şaşıramıyoruz.

İlginizi Çekebilir: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Boyle konulara çok ilgim var özellikle bitcojne karşı böyle işlerde ufkumu genisletip kendimi geliştirmek istiyodum açıklamalarınız çok iyiydi teşekkürler

  2. Bitcoin piyasası hâlâ bir düzene girmedi. Bu yüzden canı yanan çok insan var. Şu an gördüğüm kadarıyla bu piyasa kumar gibi tehlikeli. O yüzden benim düşünceme göre bu piyasadan uzak durmak gerek. Ancak artık geri dönüş yok eninde sonunda bu piyasa hayatımıza girdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu