Blockchain HaberleriKripto Para Haberleri

Amazon Emeklilik Sözleşmeleri için Blockchain mi Kullanacak?

ABONE OL:

Çevrim içi perakende devi Amazon ve Birleşik Krallık temelli Legal & General sigorta şirketi emeklilik sözleşmelerini yeni bir blockchain sistemi oluşturarak düzenlemek için ortaklık kurdu.

Legal & General sigorta yıllık gelir sigorta işlemleri için Amazonun yönettiği blockchaini kullanacak.

Şirketler yıllık gelir sigortası işlemlerini sigorta şirketlerine vererek çalışanlarının emekliliklerini ödemek konusunda tüm sorumluluklarının bu şirketlere devrediyor.

Legal & General Sigorta CEO’su Thomas Olunloyo blockchain çözümünün uzun ömürlü gelir sigortası için ne kadar uygun bir çözüm olduğundan bahsetti:

“Blockchain, veri ve ticari işlemlerin imzalanmasını, kayıt altına alınmasına ve güvenli bir şekilde en az 50 yıl saklanmasına olanak sağlıyor.”

Amazon Nisan ayında alt kuruluşu olan Amazon İnternet Servisleri aracılığıyla blockchainle yönetilen servisini duyurmuştu.

Blockchain as a service (BaaS) kullanıcıları için Ethereum ve Hyperledgernetworks ağlarında bulunan blockchain yönetiminin bazı yönlerini otomatik bir hale getirerek kolaylaştırıyor.

Amazonun yönettiği blockchain’in genel müdürü Rahul Pathak’a göre BaaS “düğümlerin ön hazırlığını yapıyor, ağı kuruyor, sertifikaları ve güvenliği düzenleniyor ve ağı ölçeklendiriyor.”

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Blockchain teknolojisi için merkezler kurmaya istekli ülke sayısı arttı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu