Bitcoin Haberleri

Amazon Yalanlandı Ancak Bu Bitcoin’e Yaradı

Kısa bir süre önce Tesla haberini paylaştık ve Elon Musk’ın açıklamalarını da haber olarak siz değerli yatırımcılara sunduk. Bu haberde, Elon Musk’ın bir kez daha Bitcoin ile ödeme alacaklarını duyurmuştuk. Bu haber ile birlikte Bitcoin’de inanılmaz bir yükseliş meydana geldi ve hali hazırda devam eden bu yükselişi destekleyen haber ise Amazon’dan geldi.

Amazon, bitcoin ile ödeme alacağını ve ödeme seçenekleri arasında bu varlığa yer vereceğini duyurdu. Bir süre sonra yalanlama haberi geldi ancak bu haber Bitcoin için olumsuz bir etkiye dönüşmedi. Tam aksine Bitcoin hali hazırda yükselişini sürdürüyor ve uzmanlara göre bu hafta boyunca yükseliş devam edecek.

9 gün peş peşe bir yükseliş gerçekleşti ve bu da yaklaşık olarak %35 oranında bir değere karşılık geliyor. Yıl içerisinde tarihi rekor ile gündeme gelen Bitcoin, bir kez daha gündemde yer almayı başardı.

Sektörün En Büyüğü

btc

Dijital varlık piyasasını takip etmeyen bir insana sorsanız bile Bitcoin ismini verecektir. Sektörün en köklü ve aynı zamanda en büyük dijital varlığı ile karşınızdayız. Sürekli gündemde olmayı nasıl başarıyor diye merak ediyorsanız eğer bu sorunun cevabı gayet basit. Tesla, Amazon, Elon Musk, Apple ve ünlü iş adamları… Her bir marka ve sektöre yön veren her bir isim, Bitcoin’i konuşmaya devam ediyor ve konuşmakla da kalmıyorlar. Bunun yanı sıra yatırımlarını bitcoin ile yapacaklarını ve aynı şekilde ticaretlerinde de bitcoin’i kullanacaklarını ifade ediyorlar.

Kısa bir süre önce iş adamlarının açıklamasını da sizinle paylaştık ve artık ticaretlerinde geleneksel varlıkların yanı sıra Bitcoin’i kullanacaklarını açıkladıklarını duyurduk. Bu gelişme de Bitcoin’in yükselişindeki en önemli etkenlerden bir tanesidir. Hali hazırda yeşil renk ile birlikte yükselişini sürdüren dijital varlık, amazon yalanlamasına rağmen zirvedeki yerini koruyor. Geleceğin para biri olarak lanse edilen bu varlık, tarihi rekor seviyesine bir kez daha ulaşabilir mi bilinmez ancak şimdilerde yatırımcılarına derin bir nefes aldırdığını da görebiliyoruz.

İlgili İçerik: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün