Kripto Para Haberleri

Amazon’dan Yalanlama Geldi

Amazon ile ilgili gelişmeleri bu sabah iletmiştik ve bu gelişmeleri aktarırken netlik kazandığında sizlere daha sağlıklı bilgi aktaracağı şeklinde bir söylemde bulundu. Kripto para gündemine göz atarsanız eğer birçok mecrada Amazon’un Bitcoin ile ödeme alacağı ve ödeme seçenekleri arasında bu dijital varlığa da yer vereceğinin yazdığını göreceksiniz. Kısa bir süre önce Amazon’dan bir yalanlama geldi ve haberin gerçeği yansıtmadığını öğrenmiş olduk.

İsmi açıklanmayan bir şirket sözcüsünün söylemleri dolanıyor ve açıklamalar şu şekilde: Varlıkların öneminin farkındayız ancak henüz bu tür bir adım atma niyetinde değiliz. Evet gelen bu açıklama ile birlikte Amazon hamlesinin gerçek olmadığını öğrenmiş bulunuyoruz. Fakat piyasalara olan etkisi yadsınamaz ve Bitcoin’in yükselişindeki en önemli etkenlerden bir tanesi de hiç şüphesiz ki budur.

Amazon gibi dev bir markanın Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmesini gerçekten isterdik ve hatta bu haberi yaparken de heyecan duyduk. Güçlü markaların bu tür adımlar atması, piyasaları da olumlu etkiliyor ve bunun en net örneklerinden bir tanesi de Tesla’dır.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Tesla Geri Adım Atmayacak!

tesla

Amazon bu haberleri yalanlamış olabilir ancak neyse ki Tesla’da böyle bir durum söz konusu değil. Firma, geçmişte olduğu gibi Bitcoin ile ödeme alacağını açıkladı ve bu haber ile birlikte Bitcoin’in kısa süre içerisinde 38.000 dolar seviyesine ulaştığına tanıklık ettik. Amazon’un geri adımı piyasaları nasıl etkiler bilinmez ancak olumlu etkilemeyeceği aşikar. Dilerseniz Tesla haberine biraz daha detaylı bakalım. Aylar önce Tesla zaten Bitcoin ile ödeme kabul ediyordu. Fakat bir süre sonra resmi adresten Bitcoin kaldırıldı ve ödeme alınmayacağı duyuruldu.

Kısa bir süre önce Elon Musk’ın tivit atması ve katıldığı bir programda yeni gelişmeleri duyurması ile birlikte ödeme seçeneği olarak Bitcoin’in yeniden kabul göreceği ifade edildi. Bu önemli gelişme Bitcoin’in yükselişindeki en önemli etkenlerden biri oldu ve hali hazırda yükseliş eğiliminin devam ettiğini de yine net bir şekilde görebiliyoruz. umuyoruz ki bu yükseliş devam edecektir.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün