Amazon’dan yeni Blockchain adımı

2 Dakikada Okunabilir


Amazon, kullanıcıların yönetilebilir ölçeklendirilebilir blok zinciri ağları oluşturabilmelerini sağlayan yeni hizmete sunduğu hizmetini bugün itibariyle duyurdu.

Amazon Managed Blockchain olarak adlandırılan hizmet, şirketin AWS re: Invent konferansında Kasım 2018’de bir hizmet olarak Blockchain olarak hizmet verdiğini açıkladıktan sonra şu anda Kuzey Virginia’da mevcuttur.

Amazon’dan yeni adımlar

Amazon Web Services’in baş habercisi Jeff Barr, hizmetin daha iyisini odakladığını ve daha fazlasını sunmak istediğini açıkladı. Kripto para birimleri ve Blockchain teknolojisi ile ilgili farklı hizmetler üzerine odaklandıklarını daha önceki açıklamalarında belirtmişti.

AĞINIZI DAKİKALAR İÇİNDE OLUŞTURABİLİRSİNİZ. OLUŞTURULDUKTAN SONRA, BLOCKCHAİN AĞINIZI KOLAYCA YÖNETEBİLİR VE BAKIMINI YAPABİLİRSİNİZ. İŞLEMLERİ DAHA HIZLI BİR ŞEKİLDE İŞLEME KOYMAK İÇİN SERTİFİKALARI YÖNETEBİLİR, YENİ ÜYELER DAVET EDEBİLİR VE EŞ DÜĞÜM KAPASİTESİNİ ÖLÇEKLENDİREBİLİRSİNİZ. TÜM BUNLARI SADECE BİRKAÇ DAKİKA İÇERİSİNDE YAPABİLİRSİNİZ.

İşletmeler arası bir yazılım inceleme sitesi olan G2 Crowd’un baş araştırma görevlisi olan Michael Fauscette, BaaS’ın benimsenmesinin, dikkate değer farklılıklara sahip bulut hizmetlerine ek olarak değerli bir katkı olacağına işaret ederek lansmanın iyi ve olumlu bir süreç olduğunu, insanların yeni çıkan hizmetlerden daha fazla yararlanmak istedikleri ve bunu yaparken kolay ve hızlı olan sistemleri tercih ettiklerini açıkladı. Hizmet ayrıca, müşterilerin kendi güvenli sertifika depolarını kurma gereksinimlerini ortadan kaldırarak AWS Anahtar Yönetim Hizmeti teknolojisini kullanarak erişim kontrolü sertifikalarını da güvence altına alıyor.

Blockchain temelli olarak geliştirilen projelerde insanların en fazla etkilendikleri konular arasında kripto para birimleri ve Blockchain teknolojisinden daha çok tek bir yerden tüm süreci yönetebilecek oldukları sistemlerin olması etkiliyor. İnsanların bir bölümü kripto para biriminden daha çok Blockchain teknolojisinin geleceğin dünyasını değiştirecek olduğunu ve daha fazla insanın gelecekte bu tür zincir teknolojisi ile geliştirilen uygulamalara ilgi gösterecek.

Ancak, perakende devi Amazon son zamanlarda Blockchain teknolojisi ve Bitcoin ile ilgili bazı yeni düzenlemeler yapmış durumda. Bunları yaparken kripto para birimlerinin geleceği konusunda da iyi adımlar atmış oluyor. Twitch, BTC veya BCH abonelikleri için ödeme yapmak isteyen kullanıcılar için bir BitPay ödeme ağ geçidi kullanmıştı ancak bu daha sonradan Amazon tarafından kaldırılmıştı.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
201
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
201
Şaşkın
Lol Lol
322
Lol
Harika Harika
201
Harika
Korkunç Korkunç
161
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!