Kripto Para Haberleri

Amerika Birleşik Devletleri Kripto Paralar için Adım Atmaya Hazırlanıyor!

Piyasa değeri artan ve milyonlarca insanın tercih ettiği kripto paralar, Amerika Birleşik Devletleri’ni endişelendirmeye başladı. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi de her ülkenin yaşadığı bir sorun olan kara para aklama durumu. Terörü finanse etme, denetimi mümkün olmayan bir sistemde elbette çok daha kolay ve ABD de bu konuya dikkat çekmek ve gerekli önlemleri almak adına hamle yapmaya hazırlanıyor.

Para akışı dijital varlıklar aracılığı ile çok daha kolay ve an itibarıyla bu akışı takip edebilecek bir sistem mevcut değil. Hal böyle olunca paranın kime ne zaman ve nasıl gittiği de ne yazık ki gün yüzüne çıkartılamıyor.

Amerika Birleşik Devletleri, 10 yıldan daha kısa bir süre içerisinde dünya gündemini kripto para piyasalarının ve varlıklarının oluşturacağını düşünüyor ve bunu da endişe verici bir durum olarak nitelendiriyor. Vergilendirme sistemi mevcut değil ve daha da kötüsü denetimi olmayan bir sistemler bütünü.

Vergilendirme Sistemi Hala Mevcut Değil

kripto

Yatırımcılar için olduğu gibi hükümetler için de en büyük sıkıntılardan bir tanesi kesinlikle budur. Hatta borsaya girmek isteyip de vergi konusunu dert ettiği için geri çekilen çok sayıda yatırımcı var. Yani ortada legal olmayan bir işleyiş söz konusu ve devletler buna hükmedemiyor. Vergilendirme sistemi üzerine çok fazla gündem yaratıldı ancak güçlü bir adım atılmadığını da görebiliyoruz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Sanal araba için 415 ETH ödedi!

Bu adım atıldığı takdirde insanlar gönül rahatlığı ile piyasadaki yerini alabilecek ve kazanç sağlayacaklar. Şu an herkes potansiyel bir suçlu gibi lanse ediliyor ve bu da yatırımcıları tedirgin ediyor. az önce de ifade ettiğimiz gibi terörü finanse etmek ve kara para aklamak için en çok tercih edilen aracılardan biri de kripto para piyasaları. Varlıklar kullanılarak aktarım daha hızlı ve aynı zamanda daha güvenli bir şekilde yapılıyor. Bu durum gelecek için ürkütücü ve Amerika Birleşik devletleri de tam olarak bunu ifade etmeye çalışıyor diyebiliriz.

İlgili İçerik: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu