Amerika Birleşik Devletleri kripto paraları neden düzenlemiyor?

1 Dakikada Okunabilir


Amerika Birleşik Devletleri, kripto para birimleri konusunda dünyanın çok daha ilerisindedir. Kripto para konusu geçtiğinde ilk adı akla gelen ülke Amerika Birleşik Devletleri’dir. Kripto para birimlerinin yönetildiği ülke olarak bilinen ve adı sürekli olarak anılan bu ülke kripto paraları neden düzenlemiyor? Büyük sorunda burada patlak veriyor. Neden düzenlesin?  Bugün kripto para birimi sahipleri sürekli olarak ABD’ye tepki gösteriyor ve neden dolayı kripto paraları yasal olarak bir statüye kavuşturmadığı konusunda soru soruyor. Ancak Amerika Birleşik Devletleri, kripto paralar söz konusu olduğunda aslında hiç düzenleme yapmıyor değil. ABD sürekli olarak belirli bir takım düzenlemeler yapıyor ve yapmaya da devam edecek.

Ülkede, düzenlemeler yeterli seviyede olsun veya olmasın Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto para düzenlemelerine asla ihtiyacı yok. Ülke kripto paralardan gelebilecek tehditleri önceden görebildiklerini açıklamış bir ülke ve kripto para borsalarına ne yapmaları gerektiğini, neler yaparlar ise sonlarının geleceğini söyleyebilecek kadar güçlü.

Böyle bir ülkenin kripto paraları düzenlemesine gerek var mı? Dünya için evet olabilir, Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları için ise kripto para düzenlemeleri yapmasına hiçbir gerçek sebep gösterilemez. ABD’li kripto para birimi sahipleri dolandırıcılık konusunda da kendilerini diğer ülkelere göre daha iyi koruduklarından bu tür düzenlemeler kısa vadede Amerika Birleşik Devletleri ve vatandaşları için kripto para piyasasında pek fazla gündem olmayacak.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
282
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
282
Şaşkın
Lol Lol
403
Lol
Harika Harika
282
Harika
Korkunç Korkunç
242
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!