Bitcoin Haberleri

Amerikalı Milyarder Charlie Munger Bitcoin’e Çöp Muamelesi Yaptı

Önde gelen Amerikalı milyarder yatırımcı ve Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway başkan yardımcısı Charlie Munger, yakın tarihli bir açıklamasında Bitcoin’i “iğrenç” olarak nitelendirdi.

Berkshire Hathaway’in yıllık hissedarlar toplantısında konuşan milyarder yatırımcı, birinin Bitcoin’i basit bir şekilde yarattığını söyledi ve BTC’nin aşırı oynaklığını ve düzenleme eksikliğini eleştirdi.

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin son 24 saatte yaklaşık %5 değer kazandı. Bitcoin, 1,1 trilyon dolardan fazla piyasa değeri ile 58.000 doların üzerinde işlem görüyor.

Charlie Munger Bitcoin’e Çöp Muamelesi Yaptı

Charlie Munger:

Bitcoin’in başarısından nefret ediyorum. Adam ya da çocuk kaçıranları, gaspçıları ve benzer diğer suçluları destekleyen bir para birimini hoş karşılamıyorum, ayrıca fazladan milyarlarca doları yeni bir finansal ürün icat eden birisine vermekten hoşlanmıyorum.

Bitcoin’in altının yerine geçme durumu hakkında yorum yapan Munger ne altın ne de BTC almadığını söyledi. Charlie Munger; “Tüm gelişimin iğrenç ve medeniyetin çıkarlarına aykırı olduğunu alçakgönüllülükle söylemeliyim.” dedi.

Berkshire Hathaway Başkan Yardımcısı’nın yorumları, Warren Buffett’ın Bitcoin ve diğer dijital para birimleri hakkındaki görüşlerine benziyor. Warren Buffett, 2018’de BTC’yi “değersiz” olarak nitelendirdi.

Bitcoin

Bitcoin Hala Eleştiriliyor

Birkaç ekonomist ve milyarder, Bitcoin’i yüksek oynaklığı ve para birimi olarak kullanılmaması nedeniyle eleştirdi. Toronto merkezli Rosenberg Research’ün Başkanı ve Baş Ekonomisti David Rosenberg, Aralık 2020’de Bloomberg ile yaptığı bir röportajda Bitcoin’i eleştirdi ve BTC’yi büyük bir balon olarak nitelendirdi. Mart 2021’de London School of Economics’te Sistemik Risk Merkezi Direktörü Jon Danielsson, Bitcoin ve Ethereum dahil kripto para varlıklarının pek kullanışlı olmadığını söyledi.

Tüm bu uzman eleştirilerine rağmen, dünyanın Bitcoin’i ve diğer kripto para birimlerini benimsenmesi son birkaç yılda önemli ölçüde arttı. Tesla ve Square gibi önde gelen şirketler bilançolarına Bitcoin eklemeye başladı. PayPal ve Visa gibi finans firmaları son zamanlarda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kabul etmeye başladı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu