Coin Fiyatı

Amp (AMP) Fiyatı ve Grafiği – 1 Amp (AMP) Kaç TL Kaç Dolar?

Amp (AMP) Nedir?

Amp (AMP), DeFi’de varlık transferi riskini merkezden uzaklaştırmak ve işlemleri güvence altına almak amacıyla teminat olarak kullanılan Ethereum tabanlı bir dijital token olarak tanımlanır. Ödeme işlemlerinde taraflar arasında yapılan takas maliyetini düşürmek ve dolandırıcılık ihtimalini yok etmek hedeflenir. Kullanıcılar, konsensüs mekanizmasından bağımsız bir şekilde varlık satışları, kredi ödemeleri, döviz bozdurma ve dijital ödemeler gibi herhangi bir finansal alışverişi güvence altına almak amacıyla AMP tokenlerini stake edebilirler.

Amp’nin açık kaynaklı platformu; transferlerin güvenliğini sağlamak ve ödünç verme işlemlerini daha kolay bir hale getirmek üzere geliştiricilerin, AMP’yi kilitlemek ve kilidini açmak için teminat paylaşımlarını ve teminat yöneticilerini kullanan uygulamalar oluşturmalarına imkân tanır. Söz konusu proje, tokenlerin hiçbir şekilde orijinal adreslerinden ayrılmadan stake edilebileceği teminat modelleri gibi özel kabiliyetlere olanak sağlayan “ön tanımlı paylaşım stratejileri” kavramını sunar.

Ethereum adresinde yer alan bakiyeler alt bölümlere ayrılır ve söz konusu bakiyeler teminat olarak düzenlenir. Teminat yöneticilerine de belirli bölümlerle çalışmaları için izin verilir. AMP tokeni bir bölüme stake edildiği zaman varlık transferi riskini merkezden uzaklaştırmak ve riski azaltmak üzere havuzlarda kullanılır. Bu süreç tamamlandığı zaman da basit bir ağ ödül sistemi sunulur. AMP’nin kullanıldığı projelerde kullanıcılar, merkeziyetsizlik ve likiditedeki artıştan yararlanır. Bu da teminatın kalitesini artırırken, volatilite ve enflasyonu azaltır.

Amp (AMP) Hangi Borsalarda Bulunur?

Amp (AMP), Coinbase ve Gemini gibi borsalarda bulunur. Coinbase daha iyi bir seçim olabilir çünkü kripto para biriminizi platform tarafından desteklenen herhangi bir dijital varlığa dönüştürmenize imkân tanıyan eşsiz bir özelliğe sahiptir. Öte yandan, Coinbase, ücretsiz bir şekilde kripto kazanmanızı sağlayan “Coinbase Earn” isimli bir promosyona da sahip. AMP, Coinbase ve Gemini gibi borsalar dışında Uniswap, Gate.io, Bittrex ve Poloniex gibi borsalarda da bulunur.

Amp (AMP) Fiyatı ve Grafiği – 1 Amp (AMP) Kaç TL Kaç Dolar?

Son Dakika Amp (AMP) Fiyatı 2021

Amp (AMP) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına baktığımızda, Amp (AMP) fiyatı şu anda TL seviyesinde. Amp (AMP), 16 Haziran 2021 tarihinde 0,12 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Öte yandan, Amp (AMP), 17 Kasım 2020 tarihinde ise 0,00079 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi.

Amp (AMP) Piyasa Değeri

Amp (AMP) piyasa değeri şu anda dolar seviyesinde. Amp (AMP) piyasa değeri, 2021 senesinin başında 64,033,202 dolar olarak kayıtlara geçmişti. CoinMarketCap sıralaması 30 olan Amp (AMP) toplam arzı 99,213,408,535 AMP olarak ifade ediliyor. Maksimum arz 92,547,638,199 AMP iken, şu anda dolaşımda 42,227,702,186 AMP yer alıyor.

Amp (AMP) Hacmi

24 saatlik Amp (AMP) işlem hacmi şu anda dolar olarak ifade ediliyor. 2021 senesinin başında Amp (AMP) işlem hacmi 268,237 dolar olarak kaydedilmişti.

Amp (AMP) Grafiği

Amp (AMP), 11 Eylül 2020 tarihinde 0,0095 dolar seviyesinde işlem görmeye başladı. 17 Kasım 2020 tarihinde tüm zamanların en düşük seviyesi olarak kayıtlara geçecek şekilde 0,00079 dolar seviyesinde işlem gören AMP, söz konusu tarihte 41,268,341 dolarlık piyasa değerine ve 167,089 dolarlık işlem hacmine sahip oldu. AMP, 4 Şubat 2021 tarihinde 0,01 dolar seviyesine ulaşırken, 16 Nisan 2021 tarihinde ise 0,05 dolar seviyesini gördü.

AMP, 16 Haziran 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kayıtlara geçecek biçimde 0,12 dolar seviyesine çıkarken, söz konusu tarihte 4,600,857,089 dolarlık piyasa değerine ve 393,511,535 dolarlık işlem hacmine sahip oldu. Şu anda dolar seviyesinde olan AMP, dolarlık piyasa değerine ve dolarlık işlem hacmine sahip görünüyor.

Amp (AMP) grafiği şu şekilde:

Amp (AMP) Alınır mı?

Amp (AMP) şu anda büyük borsalarda işlem gören en popüler kripto para projelerinden biri değil. Fakat gelecek için olumlu bir yatırım hissiyatı verdiği ifade ediliyor. AMP’ye yatırım yapmayı planlıyorsanız, portföyünüzü AAVE ya da Chainlink gibi Ethereum tabanlı token projeleri ile çeşitlendirebilirsiniz.

Analistler genel olarak AMP fiyatı konusunda iyimser tahminler yapıyor. Trendin bu şekilde devam etmesi durumunda AMP’nin gerçek bir yatırım aracı olabileceği söyleniyor. Kripto piyasasının son dönemde oldukça sıcak olduğu fark ediliyor. AMP’nin çok önemli bir konuma sahip olduğu belirtilirken, söz konusu teminat tokeninin yakından takip edilmesi tavsiye ediliyor.

İlginizi Çekebilir: Ethereum (ETH) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Amp (AMP) Madenciliği

Amp (AMP), madenciliği yapılabilen bir kripto para birimi değil. Fakat Ethereum tabanlı bir dijital token olan AMP’nin stake edilebileceğini ve kullanıcıların konsensüs mekanizmasından bağımsız bir biçimde varlık satışları, kredi ödemeleri, döviz bozdurma ve dijital ödemeler gibi herhangi bir finansal alışverişi güvence altına almak amacıyla AMP tokenlerini stake edebileceklerini belirtmiştik. Peki AMP nasıl stake ediliyor?

  1. Bunun için Active Trader kullanarak Gemini borsasında AMP satın alın. Daha sonra MetaMask cüzdanı oluşturmak amacıyla MetaMask uygulamasını indirin. MetaMask cüzdanınızda önce “Add Token”, ardından “Custom Token” bölümüne tıklayın.
  2. AMP’nin internet sitesinde bulabileceğiniz resmi AMP sözleşme adresini girin. Alt tarafta bulunan ve AMP tokeni ile otomatik bir şekilde doldurulması gereken kutuya tıklayın. MetaMask cüzdanınızda “Receive” kısmına tıkladıktan sonra adresinizi kopyalayın.
  3. AMP tokenlerinizin yer aldığı Gemini portföyünüze gidin. “Withdraw” kısmına tıklayın ve MetaMask cüzdan adresinizi yapıştırın. Birkaç dakika sonra AMP’leriniz MetaMask cüzdanınıza gelecek. 100 dolarlık Ethereum satın alıp MetaMask’a yollayın. Bu, tokenlerinizi Flexa Network’a taşımanız için gereken gas ücreti olacak.
  4. Daha sonra “app.flexa.network”e giriş yapın ve “Connect your wallet” kısmına tıklayıp MetaMask’i seçin. Şu anda stake için hazırsınız! AMP tokenlerini ödül olarak kazanmak için MetaMask cüzdanınızda yer alan AMP’leri SPEDN ya da Gemini Pay’e aktarın.

Flexa Network aracılığıyla AMP stake edebilir ve hızlı bir şekilde AMP kazanabilirsiniz. Özetle AMP tokeni, Flexa Network’e güç sağlıyor. Yani AMP tokenine sahip olmak, Flexa Network’te hisse sahibi olmak gibi. Flexa Network’te işlem gerçekleştirildiğinde satıcılardan yüzde 1 oranında ücret alınıyor. Daha sonra söz konusu ücretler, piyasadan AMP satın almak için kullanılıyor ve bu AMP’ler de stake işlemini gerçekleştirenlere ödül olarak geri dönüyor.

Amp (AMP) Yorumları

Amp (AMP) hakkında yapılan yorumlar şöyle:

Bazen Dogecoin’lerimi satmak ve tonla AMP satın almak istiyorum. Portföyümde en sevdiğim tokenin Amp olduğunu söyleyebilirim. AMP satın almaya devam edeceğim çünkü dünyayı değiştireceğine inanıyorum.
AMP, bence gerçekten kullanışlı ve sağlam bir proje. Kriptomu doğrudan harcamayı düşünüyorum. Bana göre harika bir araç.

Bütün kriptomu AMP’ye taşıdım. Diğerlerine göre daha istikrarlı ve muhteşem bir potansiyeli var. Güvenli kripto satın alma gücünde devrim yaratmak için AMP satın alabilirsiniz. AMP, blok zincirinden çok daha fazlası. Yüzde 100 başarılı olabilecek bir AMP satın alabilecekken neden diğer kriptolara para dağıtayım ki?

Amp (AMP) Geleceği 2021

CoinCodex’e göre, Amp (AMP) için yapılan kısa vadeli tahminlerde yükseliş görülüyor. Digital Coin Price’a göre,  2021 senesinin Temmuz ayında AMP’nin ortalama 0,091 dolar seviyesinde işlem görmesi bekleniyor. AMP’nin Ağustos ayında ortalama 0,090 dolar seviyesinde işlem göreceği tahmin edilirken, Eylül ayında ortalama 0,101 dolar seviyesine yükseleceği öngörülüyor. Ekim ayında ortalama 0,081 dolar seviyesinde işlem görmesi beklenen AMP’nin, Kasım ayında ortalama 0,092 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. AMP’nin Aralık ayında ortalama 0,080 dolar seviyesine gerilemesi bekleniyor.

Amp (AMP) Güvenilir midir?

Dijital Coin Price, Amp (AMP) fiyatının ilerleyen zamanlarda artabileceğini, bu nedenle de güvenilir bir yatırım olabileceğini ifade ediyor. AMP fiyatının ilerleyen senelerde 0,307 dolara kadar çıkabileceği belirtiliyor. Kripto para birimlerinin çok değişken varlıklar olduğunu biliyoruz. Kripto para birimlerine yatırım yapıp yapmama kararını, portföy bakiyenize ve risk toleransınıza göre vermeniz gerekiyor. AMP’ye yatırım yapmanın hedeflerinize ve portföyünüze uygun olup olmadığına karar vermeden önce iyice düşünün.

Amp (AMP) Nereden Satın Alabiliriz?

Amp (AMP); Gemini, Coinbase, Poloniex, Bittrex, Gate.io ve Uniswap gibi borsalardan satın alınabilir. Daha sonra tokenler, güvenlik amaçlı herhangi bir donanım ya da yazılım cüzdanına aktarılabilir.

  1. AMP satın almak için öncelikle bir hesap açın. Kripto brokeri, varlıklarınızı alıp satabileceğiniz bir işlem platformu sunacak. Ethereum ve Bitcoin ile kıyaslandığı zaman AMP, en popüler kripto para birimlerinden biri değil ancak AMP’yi alıp satmak için kullanabileceğiniz çok sayıda borsa var.
  2. Kripto brokerlerini değerlendirirken, söz konusu brokerlerin AMP’ye destek verip vermediğine bakın. Detaylı bir portföy oluşturmak istiyorsanız, yatırım yapmayı düşündüğünüz kriptoların listesini hazırlayın ve her bir brokerin desteklediği kripto para ve token listesiyle eşleştirme yapın.
  3. Kripto brokerleri genel olarak kripto alım-satımında sizden bir ücret ya da komisyon ister. Bu ücretler kârınızda azalmaya neden olabilir. Bu nedenle brokerlerin ücret planlarına ve söz konusu brokerlerin talep ettikleri hesap bakım ücretlerine mutlaka bakın. Hesap açmadan önce brokerin uygunluğunu ve yerel sınırlamaları da kontrol etmeyi unutmayın. AMP’nizi bir haftadan uzun bir süre tutmayı düşünüyorsanız varlıklarınızı mutlaka borsa dışı bir cüzdanda saklayın.
  4. Daha sonra işlem platformunu açın ve AMP satın almak için istediğiniz emir tipini seçin. AMP’nin mevcut fiyatına baktıktan sonra emir tipi seçin. En sık kullanılan emir tiplerinin piyasa emirleri ve limitli emirler olduğu biliniyor. Emir tipini seçtikten sonra brokeriniz kalan süreci belirlediğiniz özelliklere göre yürütecek.

1 Amp (AMP) Kaç TL?

1 Amp (AMP), şu anda TL seviyesinde. Amp (AMP), şu ana kadar en yüksek 1,06 TL seviyesini gördü.

1 Amp (AMP) Kaç Dolar?

1 Amp (AMP), şu anda dolar seviyesinde. Amp (AMP), şu ana kadar en yüksek 0,12 dolar seviyesine ulaştı.

Amp (AMP) Fiyatı ve Grafiği – 1 Amp (AMP) Kaç TL Kaç Dolar?

Amp (AMP) Yükselir mi?

Amp (AMP), yapılan tahminlere göre, 2022 senesinin başında ortalama 0,106 dolar seviyesinde işlem görebilir. 2022 senesinin Mayıs ayında ortalama 0,118 dolar seviyesinde işlem göreceği tahmin edilen AMP’nin, 2023 senesinin Ağustos ayında ortalama 0,151 dolar seviyesine çıkması bekleniyor. AMP’nin, 2024 senesinin Haziran ayında ortalama 0,184 dolara yükseleceği, 2025 senesinin Mayıs ayında ise önemli bir sıçrayışla ortalama 0,214 dolar seviyesinde işlem göreceği öngörülüyor.

2026 senesinin Mayıs ayında ortalama 0,241 dolara çıkması beklenen AMP’nin, 2027 senesinin tüm aylarında ortalama 0,209 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. AMP’nin, 2028 senesinin Haziran ayında ise ortalama 0,307 dolara kadar yükseleceği öngörülüyor. Yani AMP fiyatında uzun vadede bir yükseliş olacağını söyleyebiliriz.

Amp (AMP) Ne Zaman Çıktı?

Amp (AMP), 2020 senesinde piyasaya sürüldü. “Farklı varlık tipleri arasındaki değer aktarımlarını doğrulayabilen dijital teminat tokeni” olarak tanımlanan AMP, işlemleri daha güvenli bir hale getirmek ve transferleri hiçbir müdahale olmadan başlatabilen ağlar oluşturmak için kullanılabilir. AMP, değer aktarımları ile yeni varlıkların entegrasyonu için daha fazla potansiyel sağlayan, merkeziyetsiz ve açık kaynaklı bir tokendir.

Amp (AMP) Kurucusu Kim?

Amp (AMP), Flexa ve ConsenSys tarafından geliştirildi. Flexa, kendisini “dünyanın en hızlı ve dolandırıcılığa karşı en dayanıklı ödeme ağı” olarak nitelendiriyor. Ethereum blok zinciri yazılım şirketi olan ConsenSys ise ürünleri sayesinde finansal kurumların, geliştiricilerin ve kullanıcıların daha güvenilir bir dijital ekonomi inşa edebildiklerini belirtiyor. AMP, dijital veya fiziksel fark etmeksizin herhangi bir varlık transferini güvence altına alabiliyor. Farklı dijital varlıklar kullanan AMP, dolandırıcılığa karşı işlemler için teminat sağlıyor. AMP’nin şu anda Flexa ağında bulunan dijital varlık ödemelerini teminat altına almak için kullanıldığı ve böylece herhangi bir kripto ödemesinin anında güvence altına alınabildiği biliniyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 6 Puan: 4.7]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu