Anasayfa Altcoin Ana Ağa Geçen Celestia Trend Oldu! TIA Yoğun Talep Gördü...

Ana Ağa Geçen Celestia Trend Oldu! TIA Yoğun Talep Gördü...

Altcoin

Celestia blockchain'in yerel tokeni TIA, uygun katılımcılara airdrop edildikten sonra yoğun talep gördü.

Ana Ağa Geçen Celestia Trend Oldu! TIA Yoğun Talep Gördü...

Merakla beklenen Celestia (TIA) blockchain, ana ağa geçerek türünün ilk örneği olan modüler veri kullanılabilirlik ağı haline geldi. Lansmanla birlikte yerel token TIA, planlandığı gibi geliştiricilere, araştırmacılara ve diğer uygun katılımcılara airdrop edildi.

TIA için Yoğun Talep Var

Lansman piyasada iyi karşılandı. CoinMarketCap verilerine göre; TIA, son 24 saat içerisinde yüzde 6,63 artış yaşadı ve yazının hazırlandığı sırada 2,24 dolardan el değiştiriyor. 

TIA, CoinMarketCap'te en çok aranan kripto para birimi haline geldi. Bu da token etrafındaki heyecanın bir göstergesi. Genesis Drop olarak da adlandırılan airdrop, toplam arzın yüzde 6'sını dolaşıma soktu.

Ana Ağa Geçen Celestia Trend Oldu! TIA Yoğun Talep Gördü...

Celestia'nın Arkasındaki Teknolojiye Dair Detaylar

Veri kullanılabilirliği, kullanıcıların herhangi bir zamanda bir blockchain'den herhangi bir veriyi indirebilmesi anlamına gelir. Bu, dağıtık bir defter üzerindeki işlemlerin doğrulanmasına imkân tanıyan kritik bir güvenlik özelliğidir.

Fakat ağın boyutu büyüdükçe bu, özelliğe önemli kısıtlamalar getirmektedir. Bu, Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) gibi ağların ölçeklenebilirliğini engelleyen en önemli faktörlerden biridir.

Her şeyin tek bir zincir üzerinde toplandığı geleneksel ağların aksine modüler ağlar, sistemin bileşenlerini daha küçük, daha yönetilebilir parçalara ayırır. Bu modüler katmanlar; yürütme, uzlaştırma ve veri kullanılabilirliği gibi belirli temel işlevleri yerine getirir.

Celestia, modüler veri kullanılabilirliği katmanıdır ve yalnızca işlemlere ilişkin verileri kullanılabilir hale getirmeye odaklanır. Celestia, kullanıcıların veri kullanılabilirliği örneklemesi adı verilen bir teknolojiyi kullanarak çok büyük blokları doğrulamalarını mümkün kılar. Bu, bloğu indirme ihtiyacını ortadan kaldırarak daha fazla verimlilik sağlar.

TIA, ekosistemin yönetişim tokeni işlevini görecek ve ağ konsensüne katılımı mümkün kılacak. Veri kullanılabilirliği özelliği için Celestia'ya erişmek isteyen geliştiriciler, ücretleri TIA olarak ödeyecekler. 

Kaynak: AMBCrypto

Ana Ağa Geçen Celestia Trend Oldu! TIA Yoğun Talep Gördü... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar