Anasayfa XRP Haberleri Analist Açıklıyor: SEC Neden Ripple’a Dava Açtı?

Analist Açıklıyor: SEC Neden Ripple’a Dava Açtı?

XRP Haberleri

Coin Bureau analisti ABD'li finansal düzenleyici SEC'in neden Ripple'ın ve XRP'nin arkasından gittiğini listelendirdi.

Analist Açıklıyor: SEC Neden Ripple’a Dava Açtı?

Popüler kripto para yorumlarının ve piyasa analizlerinin ev sahibi Coin Bureau analisti ABD'nin en iyi finansal düzenleyicisinin neden Ripple'ı (merkezi San Francisco, Kaliforniya'da) ve kripto para XRP'yi hedeflediğine açıklık getirdi.

Aralık 2020'de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ödemeler start-up şirketi Ripple ve şirketin iki yöneticisi Chris Larsen ve Brad Garlinghouse’a XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet teklifi yürütmekle suçladı. Ripple, Garlinghouse'un en başından beri Ripple'ın düzenleyici kurum tarafından haksız yere hedef alındığını savunarak davayı şiddetle reddetti.

SEC vs Ripple

Yakın tarihli bir YouTube videosunda konuşan Coin Bureau sunucusu Guy, takipçilerine piyasadaki diğer birçok kripto para biriminin XRP ile benzer bir profile sahip olduğunu söyledi. SEC'in, denizaşırı merkezli diğer kripto para projelerinin aksine ABD'deki konumu nedeniyle Ripple'ın peşinden gittiğini özellikle belirtti.

Coin Bureau sunucusu şunları söyledi:

“Bu, başka yerlerde bulunan diğer büyük kripto para projeleriyle karşılaştırıldığında SEC'in peşinden gitmesini çok daha kolay hale getiriyor. Mesele şu ki, SEC, geçen yılın sonlarında Terra ve Mirror protokolüne karşı açtığı sürpriz davanın ortaya çıkardığı gibi, bunların da peşinden gidiyor gibi görünüyor. SEC geçmişte de denizaşırı kripto para şirketlerinin peşine düştü.”

Analist Açıklıyor: SEC Neden Ripple’a Dava Açtı?

Analist ayrıca SEC'in manşetlere çıkmak ve düzenleyici seçeneklerini genişletmek için davadan "büyük bir anlaşmayı" güvence altına almak istediğini iddia etti. Ripple'ın "çok parası" olduğunu ve şirketin düzenleyici kurum için potansiyel olarak kazançlı bir hedef haline getirdiğini belirtti.

Buna ek olarak videoda SEC'in diğer kripto paraların peşine düşmek için Ripple ile bir emsal oluşturmaya çalışabileceğini de iddia etti. Analist; “Büyük adamlardan birini ortadan kaldırmanın sektöre bir mesaj göndereceğini” söyledi.

Coin Bureau analisti Guy; SEC'in davasının tesadüfi zamanlamasını vurguladı ve son olarak Ripple'ın RippleNet'inin yerleşik SWIFT ödeme sistemine potansiyel bir tehdit oluşturabileceğini de söyleyerek dava nedenlerinin listesini sonlandırdı.

Analist Açıklıyor: SEC Neden Ripple’a Dava Açtı? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)