Anasayfa Altcoin Analist, Altcoinler için Uyardı: Ayı Piyasasından Sağ Çıkamazlar!

Analist, Altcoinler için Uyardı: Ayı Piyasasından Sağ Çıkamazlar!

Altcoin

Ünlü analist Benjamin Cowen, birçok altcoinin kripto kışında hayatta kalamayabileceğini ve yakında bir depresyon yaşayabileceğini söylüyor.

Kıdemli Analistten Altcoinler için Uyarı: Hayatta Kalamazlar!

Ünlü analist Benjamin Cowen, birçok altcoinin yıl boyu sürecek kripto kışından sağ çıkamayabileceğini savunuyor. Yeni bir YouTube videosunda Cowen, altcoinlerin plato yapacağını tahmin ediyor.

Cowen, önümüzdeki aylarda, 2024'e doğru küçük altcoinler için başka bir zor dönem bekliyor. Söz konusu isim; altcoinlerin, 2025'te yeniden canlanmadan önce bir depresyon geçirmesini bekliyor.

Altcoinler Yeniden Doğuş Yaşayacak mı?

Bazı altcoinler, aradaki dönemde gerçek değerlerini ortaya çıkarırken diğerleri ise kaybolacak veya bir sonraki boğa piyasasında tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmeyecek. Cowen, bu trendin daha önceki döngülerde de gerçekleştiğini savunuyor.

Cowen; tüm kripto para birimlerinin, boğa piyasalarında Bitcoin'in yaptığı gibi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşamayabileceğini savunuyor.

FED, En Büyük Altcoin Etkileyicisi Olacak

Analist, Altcoinler için Uyardı: Ayı Piyasasından Sağ Çıkamazlar!

ABD Merkez Bankası (FED), Cowen'ın analizinde kilit bir rol oynamıştır. Analiste göre; FED'in para politikası, altcoinlerin döngüsel davranışını derinden etkiliyor.

Bence bu depresyon aşaması. Bunun gelmekte olduğunu düşünüyorum. Bence bundan sonra altcoin rönesansı yaşanacak ama bu FED'in rota değişimine kadar gerçekleşmeyecek.

Analist, FED'in mevcut rotasını değiştireceğine inanmıyor:

Bu yıl rota değiştirme ihtimalleri var ama değiştireceklerini sanmıyorum. Bu yıl rota değiştirirlerse bu, altcoin piyasasının hemen yükselişe geçeceği anlamına gelmez.

FED'in politikasını değiştirmesinin tek nedeni, ABD ekonomisinde sorun olup olmadığıdır. Cowen, fiyatların artmaya devam etmesi nedeniyle enflasyonu dizginleme mücadelesinin bitmediğini de sözlerine ekledi. 

FED'in politikasındaki herhangi bir değişikliğe resesyon eşlik edecektir ki bu da genellikle altcoinler ya da Bitcoin için düşüş anlamına gelmektedir.

Kaynak: BeInCrypto

Analist, Altcoinler için Uyardı: Ayı Piyasasından Sağ Çıkamazlar! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Bitcoin ETF Nedir?
Rehber Burak Atik