Anasayfa Bitcoin Analist, Bitcoin için Felakete İşaret Etti: Bu Seviyelere Düşebilir!

Analist, Bitcoin için Felakete İşaret Etti: Bu Seviyelere Düşebilir!

Bitcoin

Ünlü analist Benjamin Cowen, Bitcoin fiyatının düşebileceği seviyeleri tek tek açıkladı. İşte analistin beklediği seviyeler...

Analist, Bitcoin için Felakete İşaret Etti: Bu Seviyelere Düşebilir!

Kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) fiyatının geçen ay ulaştığı 2023'ün en yüksek seviyesinden yüzde 15'in üzerinde düzeltme yaptıktan sonra bile daha da düşebileceğini söylüyor.

Cowen, 785.000 YouTube abonesine mevcut kripto gerilemesinin her dört yılda bir meydana gelen bir modelle uyumlu olduğunu dile getiriyor.

Kriptodaki ikincil korkunun ardındaki fikir, S&P 500'ün (hisse senedi endeksi) seçim öncesi yılının Ağustos veya Eylül aylarında bir düzeltme alma eğiliminde olmasından kaynaklanıyor.

Yani 2023'e bakacak olursanız S&P'nin aslında bahsettiğimiz bu düzeltmeyi yaşadığını görebilirsiniz.

S&P 500, Ağustos ayının başından bu yana yüzde 5'in biraz üzerinde düşüş gösterdi. Yaygın olarak takip edilen kripto analistine göre, Bitcoin önceki "ikincil korkular" sırasında yüzde 39 ila yüzde 83 arasında düşüş yaşadı.

Analist, Bitcoin için Felakete İşaret Etti: Bu Seviyelere Düşebilir!

2019'da ikincil korku başladığında, 20 haftalık hareketli ortalamanın altına düştüğümüzde veya bizi bunun altına götüren haftalık mumun altına düştüğümüzde Bitcoin fiyatı yüzde 61 daha geriledi.

2015'teki düşüş yüzde 40 ya da yüzde 39 civarındaydı.

Ve sonra 2011'de... ikincil korkunun dibe vurmasından önce yüzde 82,5'lik bir düşüş yaşandı.

Halving öncesi yıldaki üç durumda da S&P seçim öncesi yılın 3. çeyreğinde düştü... Ve ardından Bitcoin bir süre düşüş trendine girdi.

Elimizde üç örnek var: Birinde yaklaşık yüzde 80, birinde yaklaşık yüzde 40 ve bir diğerinde de yaklaşık yüzde 60 düşüş yaşandı.

Bitcoin Fiyatı için Üç Senaryonun Özeti

Cowen, Bitcoin'in tarihsel emsallere göre ne kadar düşebileceği konusunda üç senaryoyu özetliyor.

Eğer (2015'tekine benzer şekilde) yüzde 40'lık bir düşüş olursa bu, Bitcoin'i 17.500 dolara indirir. Bu, en düşük seviye olur. 

2019'da yaşadığımız gibi yüzde 61'lik bir düşüş, Bitcoin'i 11.400 dolar civarına indirecektir. Yüzde 80'lik bir düşüş ise onu çok daha aşağılara çekecektir ki bu kadar düşeceğini sanmadığımı söyleyebilirim.

Bitcoin fiyatı, yazının yazıldığı sırada 26.423 dolardan işlem görüyor.

Analist, Bitcoin için Felakete İşaret Etti: Bu Seviyelere Düşebilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar