Anasayfa Bitcoin Analist Paylaştı: Bitcoin Madencilik Gelirleri Düşüşte!

Analist Paylaştı: Bitcoin Madencilik Gelirleri Düşüşte!

Bitcoin

Bitcoin analisti Dylan LeClair, Bitcoin madencilik gelirlerinin düşüşte olduğunu paylaştı.

Analist Paylaştı: Bitcoin Madencilik Gelirleri Düşüşte!

Bitcoin'in hash oranı ve madencilik zorluğu, tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşırken analistler, madencilerin kârlılığı korumak için mücadele edeceğini iddia ediyor.

Bitcoin hash oranı arttığında, ağ daha güvenli hale geliyor. Fakat diğer yandan; blok madenciliği, daha fazla güç gerektirerek madencilerin kârlılığını etkiliyor.

Bitcoin analisti Dylan LeClair, X'te (Twitter) terahash başına madencilik gelirinin yeni en düşük seviyelerine yakın olduğunu paylaştı. Aşağıdaki ekran görüntüsü, metriğin Kasım 2022'nin en düşük seviyelerine yaklaştığını gösteriyor.

Analist Paylaştı: Bitcoin Madencilik Gelirleri Düşüşte!

Birkaç gün önce hem Bitcoin hash oranının hem de madencilik zorluğunun tüm zamanların en yüksek seviyelerinde olduğu bildirildi. Diğer analistler de yükselen hash oranının, Bitcoin madencilerinin kârlılığını etkileyeceğine dair endişelerini dile getirdi.

Bu arada Bitcoin halving olayına bir yıldan az bir süre kaldı. Blok ödülleri, halving ile birlikte yarıya düşecek ve Bitcoin fiyatı mevcut aralıkta kalırsa madencilerin kârlılığını potansiyel olarak azaltacaktır.

Bununla birlikte bazı topluluk üyeleri, LeClair'in argümanına karşı çıkarak donanım verimliliği nedeniyle ağ terahash'ının arttığını belirtti. Bir X (Twitter) kullanıcısı olan Udi Wertheimer; terahash başına madencilik geliri düşerken, madencilik ücretlerinin Bitcoin Ordinals'tan bu yana arttığını savundu. 

Şimdiye kadar bilmenizi beklediğim gibi, terahash'leri saymak anlamsızdır çünkü donanım verimliliğindeki artış nedeniyle toplam ağ hash oranı her zaman artar.

Bu, madenci işletme maliyetlerinde (diğer bir deyişle güvenlik bütçesinde) bir artış anlamına GELMEZ ve bu nedenle terahash başına ücretleri takip etmek anlamsızdır.

Bunun yerine, blok ödülüne karşı ücretleri takip etmelisiniz. Bu rakam, Ordinals öncesine göre 10 kat daha yüksek.

Aşağıdaki ekran görüntüsü, madencilerin ücretlerden elde ettiği gelirin Kasım 2022'ye kıyasla neredeyse iki kat daha yüksek olduğunu göstermektedir. Mayıs 2023'te, Bitcoin Ordinals çılgınlığı nedeniyle ücretler yükseldi.

Analist Paylaştı: Bitcoin Madencilik Gelirleri Düşüşte!

Kaynak: BeInCrypto

Analist Paylaştı: Bitcoin Madencilik Gelirleri Düşüşte! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar