Bitcoin Haberleri

Analistler Bitcoin rallisinin neden 20.000 doların üzerine çıkacağını açıkladı

Bitcoin’de 14,000 dolar ve 15,000 doların arasında bir geri çekilme korkusuna rağmen BTC fiyatı hala yükselmeye devam ediyor. BTC şu anda 18,700 dolardan işlem görüyor. Bitcoin bugün erken saatlerde 18,965 dolara dokundu.

Bitcoin, Altın, Gümüş, Dolar ve Euro Fiyat Analizi

Son 24 saat içinde Bitcoin’e alıcıların akın etmesi ile fiyat %6 değer kazandı. Analistler önümüzdeki haftalarda Bitcoin fiyatının neden boğa hareketini sürdüreceğini açıkladı.

1. Bitcoin’e Ek Wall Street Desteği Geldi

Birkaç yıl önce Bitcoin’e dolandırıcılık diye ya da Bitcoin’e inanmayan kişiler şu anda destek vermeye başladı. Dünyanın en büyük finansal şirketlerinden biri olan Blackrock CIO’su Rick Rieder dün, “kripto paralar uzun bir süre aramızda olacak ve Bitcoin altının yerine geçebilir.” dedi. Bu açıklamadan sonra BTC 500 dolar değer kazandı.

Şu anda Blackrock’ın 2017’de ya da 2018’de kripto paraları araştırmaya başladığı dedikoduları ortalıkta dolaşıyor. Yine de raporlara göre şirket sadece araştırma ile sınırlı kaldı. Ama, şirketin yönetici kesiminden olan Rick Rieder’ın Bitcoin’e ve diğer kripto paralara destek çıkması Blackrock’ın ilerleyen günlerde Bitcoin almasına neden olabilir.

2. Bitcoin’de Teknik Kırılma

Bitcoin’in devam eden rallisi şu anda destek olarak görev gören çok önemli bir teknik direnç seviyesinin kırılmasından sonra gelmiştir. Analistler Bitcoin, 14,000 dolar, 16,000 dolar ve 17,000 doları desteğe çevirdiğinden dolayı fiyatın 20,000 dolara yükseleceğini tahmin etmektedir. Ayrıca bazı analistler BTC’nin 2017 boğa koşusunda sadece 3 gün boyunca 20,000 dolarda kaldığından dolayı fiyatın bu seviyenin de üzerine çıkabileceğini iddia etmektedir.

TradingView analistlerine göre Bitcoin’de düşüş yaklaşıyor! İşte nedenleri:

3. Bitcoin’in Temelleri Güçleniyor

Yukarıdaki iki nedene ek olarak, hükumetler itibari paralarda enflasyonu arttırırken Bitcoin’in etrafında dönen ekosistem daha da güçleniyor.

Milyarder yatırımcı Paul Tudor Jones:

Varlık listelerinde dikkatimi çeken tek şey Bitcoin oldu.  Tamamen nakit para yanlısı ya da kripto para destekçisi değilim. Kripto paralara yatırım yapan gençler gibide değilim. Ben sadece değişen dünyada sermayemi koruyarak kâr elde etmek isteyen yaşlı biriyim. Bunu yapmanın bir yolu küresel olarak nakit para güç kazandığıda değer kazanacak araçlara yatırım yapmaktır. Son zamanlarda Bitcoin olumlu derecede kâr bıraktığından dolayı Bitcoin’e derinden bakmanın zamanı geldi de geçiyor.

Kısaca Paul Tudor Jones, tüm yatırım varlıkları arasında Bitcoin’in önümüzdeki birkaç ay içinde en iyi yatırım varlığı olacağına inanıyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu