Anasayfa Altcoin Analistler, Ethereum Vadeli İşlem ETF Onayları için Tarih Verdi!

Analistler, Ethereum Vadeli İşlem ETF Onayları için Tarih Verdi!

Altcoin

Bloomberg analistleri, Ethereum vadeli işlem ETF'lerinin önümüzdeki hafta piyasaya sürülebileceğini belirtiyorlar.

Analistler, Ethereum Vadeli İşlem ETF Onayları için Tarih Verdi!

Bloomberg Intelligence analisti James Seyffart, X'te (eski adıyla Twitter) ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) önümüzdeki hafta kadar erken bir tarihte birkaç Ethereum vadeli işlem ETF'ine yeşil ışık yakabileceğini açıkladı.

Seyffart'ın açıklamaları, SEC'in onayı hızlandırmak istediğini öne süren ETF analisti Eric Balchunas'a yanıt olarak geldi. Balchunas, SEC'in ABD hükûmetinin potansiyel kapanmasından önce Ethereum vadeli işlem ETF'lerini gündeminden çıkarmayı hedeflediğini de sözlerine ekledi.

Seyffart; çeşitli başvuru sahiplerine, bir sonraki haftanın Salı gününe kadar ticarete olanak sağlamak için belgelerini Cuma öğleden sonraya kadar güncellemeleri tavsiye edildiğini belirtti.

Kongre'nin yeni mali yıl için fon sağlama konusunda anlaşamaması ya da fon sağlayamaması halinde ABD hükûmeti 1 Ekim'de TSİ 12:01'de kapanabilir. Herhangi bir nakit sıkışıklığı, diğer federal kurumların yanı sıra ülkenin mali düzenleyicilerini de etkileyebilir.

Her iki analist de kaynaklarını açıklamasa da, dokuz farklı başvuru sahibinden 15 Ethereum vadeli işlem ETF'inin şu anda onay hattında olduğunu belirttiler.

VanEck, ProShares, Grayscale, Volatility Shares, Bitwise, Direxion ve Roundhill gibi şirketlerin hepsi Ethereum vadeli işlemleri veya hibrit ETF ürünleri önerdi.

Analistler, Ethereum Vadeli İşlem ETF Onayları için Tarih Verdi!

Analistler Yüzde 90 İhtimal Verdiler

Analistler 27 Eylül'de yayınladıkları bir notta, Ethereum vadeli işlem ETF'lerinin Ekim ayında piyasaya sürülmesine yüzde 90 ihtimal verdiler. Ayrıca, Valkyrie'nin Bitcoin vadeli işlem ürününün Ethereum riskini içeren ilk ürün olmaya hazırlandığını ve işlemlerin 3 Ekim'de başlamasının beklendiğini vurguladılar.

Analistler, "Volatility Shares'in eylemleri sayesinde saf Ethereum vadeli işlem ETF'lerinin bir sonraki hafta işlem görmeye başlamasını bekliyoruz." ifadelerini kullandılar. Bununla birlikte, önerilen tüm ETF'lerin devam etmesinin muhtemel olmadığı konusunda da uyardılar.

Ethereum vadeli işlem ETF'lerini çevreleyen beklentinin zaten bir piyasa etkisi oldu. Ağustos ayında bir rapor, bu ETF'lerin Ekim ayında onaylanabileceğini öne sürmüş ve ETH fiyatlarında yüzde 11'lik bir artışa yol açmıştı. Şu anda ETH fiyatları, yüzde 1'lik mütevazı bir artışla 1.600 doların hemen üzerinde seyrediyor.

Tarihsel olarak kripto vadeli işlem ürünleri, spot bazlı muadilleri kadar heyecan yaratmamıştır. Bitcoin vadeli ETF'leri, 2021'den bu yana ABD'de mevcut ve benzer Ethereum ürünleri için bir emsal teşkil ediyor.

Analistler, Ethereum Vadeli İşlem ETF Onayları için Tarih Verdi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar