Anasayfa Analiz Analistler Uyarıyor: Solana Yatırımcıları Dikkatli Olmalı Çünkü...

Analistler Uyarıyor: Solana Yatırımcıları Dikkatli Olmalı Çünkü...

Analiz

2023'ün en başarılı altcoin projelerinden biri olan Solana (SOL) cephesinde tehlike çanları çalıyor! İşte uzman analistlerin dikkat çektiği seviyeler...

Analistler Uyarıyor: Solana Yatırımcıları Dikkatli Olmalı Çünkü...

Solana (SOL) da dahil olmak üzere birçok büyük kripto para birimi hafta boyunca çift haneli düşüşlerle karşı karşıya kaldı. Solana (SOL), sadece yedi gün içinde %16,08'lik bir düşüşle yatırımcılarını bir hayli üzdü. Grafiklere bakıldığında Solana (SOL) şu an kırmızı bölgede işlem görüyor ve düşmeye devam ediyor.

Analistler Uyarıyor: Solana Yatırımcıları Dikkatli Olmalı Çünkü...

Şu anda kısa vadeli ve uzun vadeli eğilim, Solana (SOL) söz konusu olduğunda çelişkili görüşlere sahip. Örneğin, şamdanlar, uzun vadede düşüş sinyali olarak kabul edilen 200MA'nın altında işlem görüyor.

Bu arada, MACD çizgisi sinyal çizgisinin üzerinde işlem görüyor ve bu da Solana (SOL) kısa vadede yükseliş trendi yaşayacağını doğruluyor. Ancak, kısa vadeli trendin ifadesi henüz kesinlikle doğru bir ifadedir diyemiyebiliriz.

Solana (SOL) Fiyatı İçin Sırada Ne Var?

MACD çizgisi neredeyse sinyal çizgisine değiyor ve altına iniyor. Bu, Solana (SOL) bu hafta ayının etkisi altında olmaya devam edeceğini doğrulayacaktır. Ayrıca, histogram modelindeki yeşil çubuklar azalıyor ve Solana (SOL) yakında ayıların saldırısına uğrayabileceğini doğruluyor. MACD histogram modelinde kırmızı çubuklar oluşursa, Solana (SOL) bu hafta boğalarla yol almakta zorlanacaktır denilebilir.

Analistler Uyarıyor: Solana Yatırımcıları Dikkatli Olmalı Çünkü...

RSI ayrıca, Solana (SOL) bu hafta düşüş eğilimi göstermeye devam edeceğine dair başka bir onay sağlıyor. Şu anda RSI 36.56 olarak değerleniyor ve bu da Solana (SOL) zayıf bir trendle karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Ayrıca RSI, SMA'nın yolunu kesip onun altında bulunuyor ve gösterge aşağı yönlü hareket etmeye devam edebileceğini doğruluyor. 

Ayrıca, RSI aşırı satış bölgesinde kalmaya devam ederse, Solana (SOL) zayıf düşük bölgesinin altına düşmeye devam edebilir ve destek seviyesine doğru gerileyebilir.

Ancak, tüccarların Solana (SOL) ayı kuralı altında kalacağını doğrulamadan önce MACD gösterge ve RSI'yı yakından takip etmeleri gerekiyor.

Yazımız sırasında, Solana (SOL) fiyatı yaklaşık 21 dolar civarından işlem görüyordu.

Analistler Uyarıyor: Solana Yatırımcıları Dikkatli Olmalı Çünkü... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan