Analizler

Analizcilerden şok uyarı! Bitcoin boğa koşusuna hazırlanıyor

2 İran sancak gemisi Venezuella açıklarına yaklaştığından dolayı düzenleyiciler kripto para baskılarını arttırıyor. Venezüella hükumetinin benzin karşılığında İran hükumetine kripto para ile ödeme yaptığı düşünülüyor.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Kara Para Aklama yasalarını ihlal ettiği için lider kripto para türevleri borsası BitMEX’e dava açtı. Buna ek olarak borsanın CEO’su Arthur Hayes dahil tüm yöneticilerine dava açıldı. Bu haberlerin sonucu olarak BitMEX’den 337 milyon dolarlık Bitcoin çıkışı yapıldı. BitMEX açık pozisyonlarının miktarı %16 düştü ve bu yüzden BTC geçtiğimiz hafta %2,21 oranında değer kaybetti ve şu anda 2 Eylül Cuma günü fiyatını takip ediyor. Bitcoin dün %1,5 değer kazansa da dinamik direncinin üzerine çıkamadı.

Bitcoin boğa koşusuna hazırlanıyor

BTC/USD ticaret çifti tekrardan simetrik üçgen oluşturdu ve hem düşüş hem de yükseliş senaryosu şu anki fiyat hareketine uyuyor. Bitcoin hareket kazanmayı başarır ve üçgenin üst köşesini kırarsa aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi bir fiyat hareketi görebiliriz. Bu fiyat hareketi tamamen tahminidir.

Analizcilerden şok uyarı! Bitcoin boğa koşusuna hazırlanıyor

Overbit Bitcoin grafikleri: https://www.overbit.com/en/contracts/btcusd

Yukarı yönde kırılma doğrulanırsa ilk direnç HODL’ları korkutacak ve BTC’lerini satış yapmaya zorlayabilir. HODL’lar 10,900-11,000 dolar bölgesinde satış yapabilir. Boğalar bu seviyeleri desteklerse BTC 11,170 dolar ve hatta 11,400 dolara yükselebilir.

Geleneksel piyasa ve kripto para piyasası ABD’den gelecek ekonomik ve politik gelişmeleri izleyecek. ABD başkanlık seçimlerinin, CFTC ya da diğer düzenleyicilerden gelecek herhangi bir haberin piyasalarda oynaklığı arttırması bekleniyor.

“Ripple’dan büyük ralli! XRP düşer mi? Artar mı?” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/rippledan-buyuk-ralli-xrp-duser-mi-artar-mi/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu