Andreas Antonopoulos: IOT ve Blockchain karıştırılmasın!

1 Dakikada Okunabilir


Mastering Bitcoin yazarı ve büyük bir Bitcoin boğası olan Andreas Antonopoulos, Blockchain hakkında yeni açıklama yaptı.

Andreas Antonopoulos, yayınladığı en son videosunda Nesnelerin İnterneti [IOT] üzerindeki Blockchain teknolojisi etkisine değindi ve bu teknolojinin Blockchain teknolojisi ile karıştırılmaması gerektiği ve Blockchain teknolojisinden daha iyi bir teknoloji olarak lanse edilmeye başladığını, bunun doğru olmadığını ve bazı çevrelerce Blockchain teknolojisinin bu teknolojiden daha değersiz bir yeni teknoloji olarak görüldüğünü açıkladı.

IOT destekli ürünler-cihazlarda Blockchain teknolojisini kullanma konusunda şüpheliyim. Mesele şu ki, faydaların ne olduğunu ve özel bir IOT veritabanı kullanmaktan ne kadar farklı olacağını gerçekten bilmiyorum. Gerçekten faydaları nelerdir, bilmiyorum.

Bitcoin boğası Andreas Antonopoulos, teknolojik gelişmelerin sürekli olarak artış eğiliminde olduğunu ve bunun beraberinde Blockchain teknolojisi ve diğer teknolojilerin adından sık söz edildiğini açıkladı.

Antonopoulos şöyle dedi:

 

Birçok insan, dijital imzaları kullanan bir veritabanı olan bir şeyi kullanmak için Blockchain teknolojisini kullanıyor. Daha da fazlası, yeni bir çözüm üretmek için IOT ve Blockchain terimlerini bir araya getirecek, ancak bu işe yaramayacak. Bunlar, Blockchain teknolojisinin gerekmediği alanlara entegre edilme konusunda şüpheci olmamın birkaç nedeninden sadece birkaç tanesidir. Bazı şeyler gereksizdir.

Blockchain teknolojisi ve Nesnelerin İnterneti aynı şey değil. Her ikisi birbirinden farklı bir teknoloji ve her ikisinin birbirinden bağımsız olarak çalışması için tasarlanan yeni nesil teknolojiler olması, bu teknolojilerin hakkında bazı iddialara neden olmakta.


error: Kopyalama Engellendi!