Bitcoin Haberleri

Ankete katılan Avustralyalıların Yüzde 35’i, Bitcoin’in Sonunda Fiat Para Biriminden Daha Fazla İşlem Göreceğini Düşünüyor

Yeni bir anket, Avustralyalıların %35'inin bitcoin'in sonunda fiat para biriminden daha fazla işlem göreceğine inandığını ortaya koyuyor. Neredeyse aynı sayıda katılımcı, bitcoin'in "para biriminin geleceğinde oynayacağı önemli bir rol olduğuna" inanıyor.

  • Karşılaştırma platformu Finder Salı günü, “1.012 Avustralyalıyı ulusal olarak temsil eden bir anket” olarak tanımladığı bir kripto para birimi anketinin sonuçlarını yayınladı.
  • Katılımcılara Bitcoin hakkında çeşitli ifadelere katılıp katılmadıkları soruldu. Kabul etmeli veya katılmamalıdırlar.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

  • Açıklamalardan biri, “Bitcoin sonunda geleneksel paradan daha geniş çapta işlem görecek” idi. Şirket şu yorumu yaptı:

Araştırma, 3 Avustralyalıdan 1’inin (%35) bitcoin’in sonunda fiat (geleneksel) para biriminden daha fazla işlem göreceğine inandığını ortaya koydu.

  • Finder’da kişisel finans uzmanı olan Kate Browne, “Avustralyalıların yalnızca %17’si kripto para birimine sahipken, bu miktarın iki katı, para biriminin geleceğinde önemli bir rolü olduğuna inanıyor.”

btc

  • Genel olarak, Z kuşağı (%52), Bitcoin’in merkezi para biriminden daha popüler olacağına inanma olasılığı en yüksek olanlar olurken, onu Y kuşağı (%45) ve X Kuşağı (%30) izledi. Baby boomers’ın sadece %17’si aynı fikirde…
  • Katılımcılara ayrıca “Bitcoin’in meşru bir yatırım olduğu” konusunda hemfikir olup olmadıkları soruldu. %50 evet dedi. Bu arada, %63’ü “Bitcoin’in tamamen spekülatif olduğuna” inanıyordu.
  • Başka bir ifade, %73’ün hemfikir olduğu “Bitcoin, sonunda patlayacak bir balondur” idi.
  • Katılımcılara ayrıca kripto para ticareti yapmalarına izin veren bir uygulamaları olup olmadığı da soruldu. %15’i evet derken, %73’ü bir kripto alım satım uygulamasına sahip olmadıklarını ve bir tane almayı planlamadıklarını söyledi. %12’si bir kripto alım satım uygulamasına sahip olmadıklarını ancak bir tane edinmeyi düşündüklerini söyledi.

Bitcoin’in sonunda fiat para birimlerinden daha fazla işlem göreceğini düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu