Anketler ‘Bitcoin’ yatırımcı kazanacak diyor!

2 Dakikada Okunabilir


Global Finansal Danışma Servisi DeVere Group tarafından yapılan yeni bir ankette, net değeri yüksek bireylerin üçte ikisinden fazlasının 1 milyon Avro’yu aşan yatırım yapılabilir varlığa sahip olanlarının gelecek üç yıl boyunca kripto para birimine yatırım yapacakları ve bugünden kripto paralara ilgi duymaya başladıklarını ortaya koydu.

Aslında, ankete katılan  katılımcılarının yüzde 68’inin 2022’nin sonuna kadar Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapacağını veya bunlara katılacağını gösteriyor. 700’den fazla katılımcı ABD, İngiltere, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Japonya’da yaşıyor. Katar, İsviçre, Meksika, Hong Kong, İspanya, Fransa, Almanya ve Güney Afrika’da bu ülkeler arasında bulunuyor.

Kripto para yatırımcısı olmak isteyen insanların sayısının bu kadar fazla artmasının arkasında yatan en büyük nedenlerden bir tanesi ise kripto para birimlerine yönelik beklentilerin artması, piyasa fiyatının sürekli olarak son 1 aydır değer kazanması ve kripto para yatırımlarına özendiren paylaşımlarda büyük bir artış olması gösteriliyor. Bitcoin fiyatının yükselmesi, kripto paralara olan ilginin artmasında en önemli detay olarak biliniyor.

DeVere CEO’su Nigel Green, mevcut net değeri yüksek bireyler ve varlıkları 1 milyon doların üzerinde olan yüksek gelirliler arasında mevcut ilgiyi çeken beş ana faktör görüyor. Bunu açıkladı:

KRİPTO PARA BİRİMLERİNİN PARANIN GELECEĞİ OLDUĞUNA DAİR EVRENSEL BİR KABUL VAR.

Ayrıca, parası olanların, olası vergi sorunları ve benzer paralarına el konulması gibi durumların yaşanmasını engellemek için yabancı ülkelerdeki farklı kripto para borsalarında paralarını tutmayı tercih ediyorlar. Milyonerler paralarının güvenliği için kripto para borsalarına güvenirken, Coinbase bu konuda en güvenilir kripto para borsası olarak biliniyor. ABD merkezli olduğundan dolayı Coinbase’nin güvenilirliği Binance’a göre daha fazla güveniliyor.

Neden Bitcoin?

İlk olarak, kripto para birimleri sınırsızdır, bu da onları küreselleşmiş bir ticaret ve insanlar için mükemmel bir yatırım yapar.

İkincisi, kripto para birimleri dijitaldir, onları genellikle dördüncü sanayi devrimi olarak adlandırılan, dünyamızın artan dijitalleşmesine uygun hale getirir.

Üçüncüsü, uluslararası gelirleri daha verimli hale getirmek de dahil olmak üzere gerçek hayattaki sorunlar için çözümler sunar ve dünyanın tahmini iki milyar “banka hesabı olmayan insan” nüfusuna yardımcı olur.

Dördüncüsü, demografi kripto para birimleri tarafında, çünkü genç insanlar onları eski nesillere göre daha fazla tercih etmeye ve kripto para birimlerine daha fazla ilgi göstermeye devam ediyorlar.

Ve beşincisi, kurumsal yatırımcılar kripto para birimlerine daha fazla ilgi ve alaka göstererek, kripto paraların kendileri için de en uygun seçenekler arasında olduğunu düşünüyor.

Bitcoin fiyatının yükselecek olduğu beklentisi ile hareket eden milyonlarca kurumsal yatırımcı Bitcoin sahibi olmamasına rağmen Bitcoin satın almak ve kripto para yatırımı yapmak için sırada beklemeyi sürdürüyorlar. Bitcoin’in fiyatındaki yükseliş beklentisi tüm piyasada herkes için bir beklenti yaratıyor.

  • Bitcoin ile ilgili beklentiler bireysel yatırımcı kişilerde çok daha fazla.

İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
121
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
121
Şaşkın
Lol Lol
242
Lol
Harika Harika
121
Harika
Korkunç Korkunç
80
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!