Anasayfa Sektörel Anlaşma Başarısız: O Borsa, Binance'in Teklifini Kabul Etmedi!

Anlaşma Başarısız: O Borsa, Binance'in Teklifini Kabul Etmedi!

Sektörel

Binance'in, kripto para borsası Gopax'ı satın alma anlaşmasının başarısız olduğu öğrenildi.

Anlaşma Başarısız: O Borsa, Binance'in Teklifini Kabul Etmedi!

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance'in, Güney Kore'ye yeniden girmek için kripto para borsası Gopax'ı satın alma anlaşmasının, düzenleyici ve yasal zorluklar nedeniyle başarısız olduğu bildirildi.

Konuya aşina kaynaklara göre; Güney Kore merkezli bir kripto borsası, borsanın çoğunluk hissesini satın almak için Gopax ile bir satın alma sözleşmesi imzaladı.

Binance, Artık Gopax'ın Çoğunluk Hissedarı Değil mi?

Anlaşma Başarısız: O Borsa, Binance'in Teklifini Kabul Etmedi!

Yerel basında 25 Ağustos'ta çıkan haberlere göre, Güney Kore'nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Gopax, yerli bir kripto borsası ile bir alım satım sözleşmesi imzaladı.

Gopax ekibi, başka bir kripto para borsasının temsilcileriyle görüştü ve sorunlu kripto para borsasının çoğunluk hissesinin satın alınmasına yönelik bir sözleşme imzaladı.

Bu nedenle, Gopax'ın büyük hissedarı muhtemelen yeni bir alıcı haline gelecektir. Satın alan tarafın ayrıntıları açıklanmadı ve Gopax, önümüzdeki hafta resmî bir duyuru yapmayı bekliyor.

Yeni bir alıcının yakın zamanda benimle bir alım satım sözleşmesi imzaladığını biliyorum. Satın alan tarafla ilgili kesin bilgiler Gopax içinde bile gizli tutuluyor ancak önümüzdeki hafta resmî olarak açıklanacağını biliyorum.

Fakat bir Gopax yetkilisi, başka bir kripto para borsası tarafından imzalanan bir satın alma sözleşmesini reddetti. Yetkili, "Bu doğru değil ve satın alma hakkında doğrulayabileceğimiz hiçbir şey yok." dedi.

Bu arada Gopax, dün yaptığı açıklamada, Genesis'in para çekme ve itfa işlemlerini askıya almasının ardından aynı şekilde para çekme işlemlerini durduran varlık yönetimi ürünü GoFi'ye ödenmemiş fonların bir kısmını ödediğini duyurdu.

Binance'in Gopax'ı satın alması, Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) düzenleyici baskısı nedeniyle engellere takıldı. Aslında Binance, satın alma anlaşmasını tamamlamak için son adımları atmıştı ancak SEC davası durumu daha da kötüleştirdi.

Binance, SEC'e Meydan Okuyor

Anlaşma Başarısız: O Borsa, Binance'in Teklifini Kabul Etmedi!

Binance, SEC'e meydan okumak ve kurumun dijital varlık endüstrisi üzerindeki etkisini azaltmak için en iyi avukatları işe aldı. Coinbase ve Ripple gibi diğerleriyle birlikte Binance de SEC'in düzenleyici gözetim ve yargı yetkisi dışında hareket ettiğine inanıyor.

Geçtiğimiz günlerde avukat Andrew Rhys Davies, Binance'i desteklemek için bir dilekçe verdi. Avukat; SEC'in, üzerinde anlaşmaya varılan rıza kararını aşmasına yanıt olarak Binance.US'in mahkemeden koruyucu emir talep etmesiyle devreye girdi.

Kaynak: CoinGape

Anlaşma Başarısız: O Borsa, Binance'in Teklifini Kabul Etmedi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar