Blockchain Haberleri

AntChain Blok Zincir Uygulamalarına Odaklanacak

Çin e-ticaret devi Alibaba Group’un fintech kolu ve mobil ödeme şirketi Alipay’ın üst kuruluşu olan AntGroup, yeni blockchain markasını tanıttı.

“AntChain” olarak adlandırılan teknoloji, şirket için blok zincir çözümlerine odaklanacak.

AntChain Bir Adım Önde

Blockchain

http://www.antchain.com

Ant Chain’in nakliye ve sınır ötesi havaleler de dahil olmak üzere 50’den fazla kullanım durumunu desteklediği, günde 1 milyar kullanıcının hesabını destekleme ve günde 1 milyar işlem gerçekleştirme yeteneğine sahip olduğu iddia ediyor.

AntGroup başkan yardımcısı Geoff Jiang:

“Ant Chain markasının çıkışı ile blok zincir özellikli endüstri dönüşümlerinin hızlanmasına katkıda bulunmayı dört gözle bekliyoruz.”

Markanın küçük ve orta ölçekli işletmeler de dahil olmak üzere müşteriler için “somut değer” yaratmaya yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

Bu gelişme, şirketin hem Hong Kong hem de Şanghay borsasında ilk halka arz (IPO) planlarını açıklamasından sadece bir hafta sonra geliyor. Şirket, son finansman turunda 150 milyar dolar değerinde ve şimdi ikili halka arz yoluyla 200 milyar dolarlık bir değerleme arayışında. AntGroup, 2015’ten beri blok zincir araştırma ve geliştirmesine “önemli ölçüde” yatırım yapıyor. Bugün iirket aynı zamanda “Ant Chain İstasyonunu” başlattı. Bu da kurumsal müşterilerin blok zincir çözümlerini eski 10 saatlik önceki ortalama kurulum süresine göre %90 daha hızlı yani “bir saat içinde” entegre etmelerine olanak sağlıyor.

Ayrıca şirketin Alipay ayağı da Çin’in resmi dijital para birimi ile ilgili projeler üzerinde çalışıyor. Alipay’in yaygın olarak Dijital Yuan distribütörü olması bekleniyor.

“DeFi Ethereum Ücretlerini Aya Gönderdi” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/defi-ethereum-ucretlerini-aya-gonderdi/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu