AON’dan kripto paralar için koruma fonu!

1 Dakikada Okunabilir


Kripto sigorta marketinin %50’sine sahip olduğunu iddia eden lider sigorta sağlayıcısı Aon, Londralı sigortacılar oturumu aracılığıyla kripto saklama çözümleri sağlayıcısı Metaco’ya destek olacağını açıkladı.

Lozan temelli Metaco’nun bir kısmı İsviçre’nin ulusal posta servisi, Swisspost ve Avaloq banka teknolojileri bayiisi olan Swisscomundur.

Adı belirtilmeyen sigortacılar Metaco’nun kripto mal varlık altyapı çözümlerini (SILO) kullanarak kurumlara suç sigorta teminatı sunacaklar.

Bu teminatın yasal para karşılığı hala gizli olsa da Aon bu sigortanın her türlü riski kapsadığını açıkladı. Bu riskler arasında; doğal felaketler ya da 3.parti hackleri yüzünden özel anahtarın kayıp edilmesi de var.

AIG, Allianz, Chubb, Aon ve XL Group gibi büyük sigorta sağlayıcıları hangi sektörün yüksek risk taşıdığı hakkında birden fazla sigortacıya danışarak kripto para dünyasını kendi poliçeleri arasına katmak için teminat seçeneklerini arttırmaya başladı.

2019 Mayıs ayında Andreessen Horowitz, kripto saklama servisi sunan Anchorage’ın Aon ile ortaklık kurarak suç sigorta poliçesi oluşturduğunu açıkladı.

Aralık ayında Metaco, Avaloq ve İsviçre bankası Gazprombank ile banka ve varlık yöneticileri için kripto mal varlığı çözümü oluşturmak için ortaklık kurdu.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
282
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
282
Şaşkın
Lol Lol
403
Lol
Harika Harika
282
Harika
Korkunç Korkunç
242
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!