Anasayfa Altcoin Aptos İşlemlerini Durduran Dev Borsadan Yeni Haber Geldi!

Aptos İşlemlerini Durduran Dev Borsadan Yeni Haber Geldi!

Altcoin

Aptos yatırma ve çekme işlemlerini durduran kripto para borsası Upbit'ten yeni bir güncelleme geldi.

Aptos İşlemlerini Durduran Dev Borsadan Yeni Haber Geldi!

Güney Koreli kripto para borsası Upbit, bir dolandırıcılık tokeninin sızması nedeniyle geçici olarak durdurduğu Aptos (APT) yatırma ve çekme işlemlerini yeniden başlattı. 

24 Eylül'de kripto para borsası, "anormal bir para yatırma girişimi" nedeniyle Aptos yatırma ve çekme işlemlerini aniden durdurdu. Cüzdan sistemlerine yönelik acil bir soruşturma başlatıldı. 

Sorun, şaşırtıcı bir şekilde 400.000 Aptos cüzdanına sızmayı başaran "ClaimAPTGift.com" adlı yeni oluşturulan sahte bir APT tokeninden kaynaklandı.

Bu sahte tokenin, kullanıcıları kimlik avı web sitelerine yönlendiren kötü amaçlı bağlantılar içeren ve ücretsiz tokenlerle söz konusu kullanıcıları cezbeden tipik bir token airdrop dolandırıcılığının bir parçası olduğuna inanılıyor.

Upbit, Sahte Tokenleri Gerçek Aptos Tokenleri Olarak Tanıdı

Upbit'in yaşadığı aksaklık, bu sahte tokenlerin kaynak kodunun düzgün bir şekilde doğrulanmasında bildirilen bir başarısızlığa kadar izlenebilir. Sonuç olarak borsa, sahte tokenleri yanlışlıkla meşru Aptos tokenleri olarak kabul etti. Bu hata; sahte APT tokenleri satan kullanıcıların, başkalarının zararına kazanç elde etmelerini sağladı.

Bunun üzerine Upbit'in müşteri merkezi, dolandırıcılık tokenlerini satanlardan geri ödeme alma sürecini başlattı.

Aptos İşlemlerini Durduran Dev Borsadan Yeni Haber Geldi!

Aptos Yatırma ve Çekme İşlemleri Yeniden Başlatıldı

Upbit, 24 Eylül'de yerel saatle 11:00'de kapsamlı bir cüzdan incelemesini tamamladıktan sonra para yatırma ve para çekme işlemlerinin yeniden başladığını doğruladı.

Güney Koreli kripto para borsası, kullanıcılarına Aptos işlemlerinin güvenli olduğu konusunda güvence verdi ancak işlemlerde potansiyel gecikmeler ve diğer borsalara kıyasla APT tokenlerinde geçici fiyat dalgalanmaları yaşandı.

CoinGecko verilerine göre; APT fiyatı, son 24 saatte yüzde 6,54 artış yaşadı ve şu anda 5,44 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Cryptonews

Aptos İşlemlerini Durduran Dev Borsadan Yeni Haber Geldi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik