Kripto Para Haberleri

Aranan eski BitMEX yöneticisi Arthur Hayes teslim oldu!

ABONE OL:

BitMEX’in aranan eski CEO’su Arthur Hayes kısa süre önce Hawaii’de yetkililere teslim oldu ve daha sonra 10 milyon dolarlık bir tahvil yayınladıktan sonra serbest bırakıldı.

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, federal savcıların kendisine ve 3 BitMEX yöneticisine suçlamalarda bulunmasından altı ay sonra 6 Nisan 2021 Salı günü Hawaii’deki Amerika Birleşik Devletleri yetkililerine teslim oldu.

Arthur Hayes’in avukatları yaptıkları bir açıklamada, Singapur’lu Arhur Hayes’i “işlemediği suçlarla haksız yere suçlanan kendi kendini yetiştirmiş bir girişimci” olarak tanımladı. Buna ek olarak avukatlar:

Bay Hayes, gönüllü olarak mahkemeye çıktı ve haksız suçlamalarla mücadele etmeyi dört gözle bekliyor.

Serbest kalmak için 10 milyon dolar ödedi

Arthur Hayes, New York’ta ileri bir tarihte yapılacak yasal işlemlerden önce 10 milyon dolarlık kefalet bonusunu ödedikten sonra serbest bırakıldı.

Arthur Hayes’in avukatları geçen ay Hawaii’de eski BitMEX CEO’sunun teslim olmasını önermişti. Daha sonra tartışmalar Arthur Hayes’in 10 milyon dolarlık kefalet teminatına bağlı olarak serbest bırakılması, Singapur ile Amerika Birleşik Devletleri arasında seyahat için bir pasaport bulundurması ve her iki tarafın da karşılıklı olarak anlaştığı bir iade feragatnamesi etrafında yoğunlaştı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Hash Oranı ve Madencilik Zorluğu Nedir?

Arthur Hayes’in teslim olması Ekim 2020’de soruşturma işlemlerinin dosyalanmasından sonra geldi. ABD hükumeti, Arhur Hayes’e ek olarak BitMEX’in ortak sahipleri Ben Delo ve Greg Dwyer’ı ve eski BitMEX baş teknoloji sorumlusu Samuel Reed’ Kara Para Aklama Önleme tedbirlerine uymadıkları ve ABD sakinlerinin borsaya erişimini engelleyedikleri için ABD Banka Gizlilik Yasasını ihlal etmekle suçluyor. BitMEX’in Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) kayıtlı olmaması da davanın bir diğer konusudur.

Samuel Reed, Ekim ayında tutuklandı, Ben Delo geçen ay New York’taki yetkililere gönüllü olarak teslim oldu. Ben Delo suçsuz olduğunu iddia etti ve tahvil karşılığında serbest bırakıldı. Greg Dwyer hala kayıp Dwyer’ın ancak avukatları ABD hükumetine Dwyer’in nerede olduğunu ve kendisine yönelik suçlamalarla mücadele etme niyeti olduğunu bildirdik.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu