Anasayfa Altcoin ARB Coin Adeta Patladı: Arbitrum'un Fiyatı Neden Yükseliyor?

ARB Coin Adeta Patladı: Arbitrum'un Fiyatı Neden Yükseliyor?

Altcoin

Son dönemin en çok konuşulan dijital varlıkların bir tanesi olan Arbitrum (ARB) neden yükseliyor olabilir? İşte ralliyi destekleyen 3 neden...

ARB Coin Adeta Patladı: Arbitrum'un Fiyatı Neden Yükseliyor?

Karmaşık bir yönetişim anlaşmazlığına rağmen, Arbitrum'un yerel tokeni ARB en iyi performans gösteren varlıklardan biri olarak ortaya çıktı. Son 24 saatte %20'den fazla olan son artış, fiyatı 1.573 dolara yükseltti. Aynı dönemde ARB'nin işlem hacmi %204 artarak yaklaşık 2 milyar dolara ulaştı.

Peki Arbitrum'un yükselişinin ardında neler yer alıyor olabilir? Gelin şimdi bunlara hep birlikte bir bakalım.

ARB Biriktirme Çılgınlığı!

ARB Coin Adeta Patladı: Arbitrum'un Fiyatı Neden Yükseliyor?

Lookonchain'in verilerine göre, 14 Nisan'da bir balina 1.057 Ethereum (ETH) (yaklaşık 2.24 milyon$ değerinde) ile 1.49 milyon ARB satın aldı ve ralliyi ciddi şekilde destekledi.

Balinalar sürekli olarak Arbitrum (ARB) token satın alıyor. Bunlardan bir tanesi, yaklaşık 1,85 milyon dolarlık USDC ile 1,23 dolardan 1,51 milyon ARB toplayan Mechanism Capital'den Andrew Kang diyebiliriz.

ARB Yardımcı Programı

ARB Coin Adeta Patladı: Arbitrum'un Fiyatı Neden Yükseliyor?

İşlerin fayda tarafında, Arbitrum sıralayıcı ayrıca hazine için, dağıtılmasalar bile token değer katan nakit akışları üretir. Messari'nin verileri, 2023'ün ilk çeyreğinde 3,7 milyon dolar kârla 10 milyon dolar gelir gösteriyor. Kâr, Arbitrum'un topluluk tarafından yönetilen DAO'su ArbitrumDAO'ya aktarılacaktır.

Öte yandan, benimseme arttıkça gelirin artması bekleniyor. Messari Araştırmacısı Kunal Goel, konuyla ilgili olarak şu sözleri söyledi:

“Yatırım yaparken, büyüme beklentileri önemlidir. Henüz yapmasa da, sıralayıcı gelecekte MEV'yi de yakalayabilir. Merkezi olmayan dizileme ve ARB staking, arzı kilitleyecek ve mutlaka güvenlik sağlayacaktır.”

Katman 2 Ekosisteminde Hakimiyet!

ARB Coin Adeta Patladı: Arbitrum'un Fiyatı Neden Yükseliyor?

Arbitrum, en iyi Ethereum L2 rakiplerini geride bırakmayı başardı. En son veriler, neredeyse tüm önemli ölçümlerde Optimism'yi aştığını ve daha düşük ücretler ile geliştirilmiş Ethereum (ETH) uyumluluğu vaat eden başka bir popüler Katman 2 blockchain piyasa payını yakaladığını gösteriyor.

AIP-1 fiyaskosu birkaç soruyu gündeme getirdi, ancak Ethereum (ETH) katman-2 ölçekleme çözümünün benimsenme düzeyi muazzam oldu. Arbitrum'un TVL'si 2,31 milyar dolarlık ATH'sine yakın dururken, Optimism'inki 949,21 milyon dolar ile onu takip ediyor.

Araştırmacı, yalnızca %20'lik bir primle ARB'nin "OP'ye kıyasla açıkça düşük değerde olduğunu" belirtti diyebiliriz.

ARB Coin Adeta Patladı: Arbitrum'un Fiyatı Neden Yükseliyor? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan