Anasayfa Analiz ARB Fiyatı Toparlanıyor: Arbitrum Boğaları Yeni Ralliye Hazır Mı?

ARB Fiyatı Toparlanıyor: Arbitrum Boğaları Yeni Ralliye Hazır Mı?

Analiz

Arbitrum (ARB) fiyatı için sırada ne var? Yatırımcılar hangi seviyelere dikkat etmeli? Hepsi ve daha fazlası şimdi tüm detaylarıyla Koinbox'ta...

Arbitrum Fiyat Analizi: ARB Coin Ay Sonunda 3 Dolara Ulaşır Mı?

Son 24 saatte, Arbitrum (ARB) fiyatı, 1.1431$'daki direnci kırmaya yönelik erken bir girişimin başarısız olmasının ardından satış baskısı altına girdi. Sonuç olarak, ayılar ARB'yi desteğin sağlandığı 24 saatin en düşük seviyesi olan 1,12 dolara düşürdü.

Ancak, boğaların destek seviyesinde alım yapmak için acele etmesiyle piyasa toparlanmaya başladı. Boğalar, ARB fiyatını 24 saatin en yüksek seviyesi olan 1,15$'a yükselterek, kaybettiği zeminin bir kısmını geri aldı.

Satın alma baskısındaki artış, tüccarların daha fazla kazanç beklemesiyle, Arbitrum piyasası olası bir yükseliş eğilimine işaret ediyor. Ancak, basın tarihi itibariyle ARB, 24 saatin en yüksek seviyesinden %0,20 düşüşle 1,14$'dan işlem görüyordu. 

Hafif düşüşe rağmen, tüccarlar piyasanın yukarı yönlü potansiyeline inandıkları için genel hava olumlu olmaya devam ediyor.

ARB'nin piyasa değeri düşüş sırasında %0,14 düşüşle 1.451.587.645$'a gerilerken, 24 saatlik işlem hacmi %27.80 artışla 156.143.642$'a ulaştı. Geçici fiyat düşüşüne rağmen işlem hacmindeki bu artış, Arbitrum piyasasında hala güçlü bir ilgi ve hareketlilik olduğuna işaret ediyor. Tüccarlar, olası bir toparlanma ve yukarı hareket beklentisiyle ARB token stoklamak için düşük fiyattan yararlanabilir.

Arbitrum (ARB) Fiyatı İçin Sırada Ne Var?

ARB/USD fiyat tablosunda Keltner Kanalı bantları daralıyor ve üst, orta ve alt bantlar sırasıyla 1.1468$, 1.1368$ ve 1.1267$'a dokunuyor. Keltner Kanalı bantlarındaki bu daralma, bir konsolidasyon dönemine ve volatilitede olası bir düşüşe işaret ediyor. Tüccarlar bunu ARB/USD fiyatında yaklaşan bir kırılım veya trendin tersine dönmesinin bir göstergesi olarak yorumlayabilir.

Piyasa, fiyat hareketinin hareket etmesi ve orta banda doğru kırmızı mum çubukları geliştirmesiyle düşüş eğiliminde. Bu model, satış baskısını ve ARB/USD fiyat düşüşünün olası bir devamını gösteriyor diyebiliriz.

Stokastik RSI'nin (53.27) güneye doğru ve sinyal çizgisinin altına doğru hareketi, düşüş trendinin ivmesini koruduğunu gösteriyor. 50 seviyesinin altına bir gerileyiş, düşüş eğilimini teyit edererek ARB/USD fiyatında daha fazla kayıba yol açabilir. Bununla birlikte, piyasa destek bulabilirse ve stokastik RSI yükselirse, düşüş trendinde olası bir tersine dönüş olabilir.

Göreceli Güç Endeksi (RSI), 50.73'lük bir değerle güneye doğru seyrediyor ve bu da piyasa satış baskısının hâlâ devam ettiğini gösteriyor. 50 seviyesinin altında bir kırılma, aşağı yönlü görünümü teyit eder ve ARB/USD'nin daha fazla düşmesine neden olabilir.

Bununla birlikte, RSI yukarı yönlü bir ivme gösterir ve 50'nin üzerine çıkarsa, yükseliş eğilimine doğru potansiyel bir kaymaya ve düşüş eğiliminin tersine çevrilmesine işaret edebilir.

0.30 okumasıyla Chaikin Para Akışı (CMF) da güneyi işaret ederek ARB/USD'den hala net bir para çıkışı olduğunu gösteriyor. Bu eğilim, satış baskısının alım baskısından daha önemli olduğunu göstererek düşüş görünümüne katkıda bulunuyor. Bu eğilimin devam etmesi ARB/USD fiyatının daha da düşmesine neden olabilir.

Sonuç olarak, ARB'nin toparlanması yükseliş potansiyeline işaret ederken, RSI ve CMF gibi düşüş göstergeler varlığı, yukarı yönlü momentumun sürdürülebilirliği konusunda ihtiyatlı olmayı garanti ediyor diyebiliriz.

ARB Fiyatı Toparlanıyor: Arbitrum Boğaları Yeni Ralliye Hazır Mı? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Herkesin Kaçınması Gereken Liq Olmak Nedir?
Rehber Burak Atik