Anasayfa Altcoin Arbitrum Hibe Başvuruları Sonuçlandı: En Büyük Payı Kim Aldı?

Arbitrum Hibe Başvuruları Sonuçlandı: En Büyük Payı Kim Aldı?

Altcoin

Arbitrum'da hibe programının kazananları açıklandı. En büyük paya sahip olan DeFi projesi ise dikkat çekti.

Arbitrum Hibe Başvuruları Sonuçlandı: En Büyük Payı Kim Aldı?

Lido Finance (LDO), Arbitrum'un (ARB) son finansman turunda yer almadı. Eylül ayında Ethereum Layer-2 ekosistemindeki rekabeti savuşturma misyonuyla Arbitrum DAO, kendi zincirinde faaliyet gösteren bazı DeFi projelerini destekleyeceğini açıkladı.

PancakeSwap ve GMX de Katıldı

Ouro Research'te analist olan 0xRamen'e göre; Arbitrum, topluluğunun oylama sonucuna göre hibe için 29 proje seçti. Dağıtılan 49,6 milyon ARB token arasında merkeziyetsiz borsa GMX en yüksek paya sahip oldu. 

Arbitrum topluluğunun perp projeleri için güçlü bir tercihi olduğu görülüyordu. Bunun nedeni ise MUX Protocol, Perennial Laba gibi diğerlerinin de destek almasıydı. Perp'ler toplam fonların yüzde 44'ünü oluştururken, DEX'ler fonların yüzde 15'ini alarak listede ikinci sırada yer aldı.

Listeye giren DEX'ler arasında PancakeSwap (CAKE) de yer aldı. Oylamanın anlık görüntüsüne bakıldığında hibe için yaklaşık 100 projenin başvurduğu görülüyor. Bununla birlikte bu turda reddedilmek, kaçıran projelerin muhtemelen başka bir turda olacak olmalarından dolayı tamamen yarış dışı kaldıkları anlamına gelmiyor.

Bu arada türevler kategorisinde GMX, diğer perp platformlarına göre liderliğini korumayı başardı. Defi Llama'ya göre; GMX'in kilitli toplam değeri, yazının hazırlandığı sırada 447,33 milyon dolardı.

TVL, bir zincir altındaki akıllı sözleşme protokollerinde kilitli likidite miktarını temsil eder. Bununla birlikte GMX'in kilitli toplam değerinin son 30 gün içinde azaldığını belirtmek dikkat çekicidir. Fakat Arbitrum'un son desteği ile değerin artması mümkün. Gerçekleşmesi halinde bu, piyasa oyuncularının türev protokolünü eskisinden daha güvenilir bulduğu anlamına gelecektir.

PancakeSwap'in TVL'si de GMX ile aynı dönemde düştü. Fakat ikisi arasındaki tek fark, AMM'nin sıralamada Uniswap'ın ve Curve Finance'in gerisinde kalmasıydı.

Dolaşımdaki ARB Etkilendi

Arbitrum, İki Popüler DeFi Projesini Finanse Etmeyi Seçti!

Fonların onaylanması, dolaşımdaki ARB'yi etkiledi. Santiment'e göre, ARB'nin bir günlük sirkülasyonu 136,5 milyona yükseldi. Dolaşım, belirli bir süre içinde kullanılan token/coin sayısını gösterir. Dolayısıyla bu artış, işlemlerde 11 Ekim'de olduğundan daha fazla ARB kullanıldığı anlamına geliyor.

Fakat Arbitrum, hibenin yalnızca kısa vadeli olduğunu belirtti. Ayrıca, alıcıların ARB tokenlerini saklamaları ve proje performansı hakkında fikir bildirmek için bir Dune kontrol paneli oluşturmaları gerekecektir.

Ek olarak herhangi bir proje tarafından hibenin hüküm ve koşullarının ihlâl edildiğinin tespiti halinde fonları geri almak için bir multi-sig cüzdanı oluşturulacaktır.

Kaynak: AMBCrypto

Arbitrum Hibe Başvuruları Sonuçlandı: En Büyük Payı Kim Aldı? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar