Anasayfa Altcoin Arbitrum'dan Gövde Gösterisi: Dev İsimleri Geride Bırakıyor...

Arbitrum'dan Gövde Gösterisi: Dev İsimleri Geride Bırakıyor...

Altcoin

Son dönemin en çok konuşulan projelerinden biri olan Arbitrum, yine tüm gözleri üstüne çekmeyi başardı! İşte detaylar...

Arbitrum'dan Gövde Gösterisi: Dev İsimleri Geride Bırakıyor...
Hızlı İçerik

Arbitrum (ARB), saniye başına toplam işlemler (TPS) ile ölçülen en yüksek işlem hacmi ile Ethereum üzerindeki tartışmasız en iyi Katman 2 protokollerinden biridir. L2Beat'in verilerine göre Arbitrum One, TPS sıralamasında ana Ethereum (ETH) protokolünün yanı sıra grafiğin en üstünde yer alıyor.

Paylaşılan verilere göre, Arbitrum protokolü geçtiğimiz gün 14,89 TPS kaydetti ve 12,18 olarak sabitlenen Ethereum (ETH) geride bıraktı. Veriler ayrıca, günlük kaydedilen maksimum TPS'nin 31.64'te sabitlendiğini ve bunun Ethereum (ETH) için 22.37'yi tamamen aştığını ortaya çıkardı. Toplam işlemlerin 30 günlük sayısı 30,26 milyon olarak belirlendi ve 31,92 milyon ile Ethereum (ETH) altında kaldı.

Arbitrum'dan Gövde Gösterisi: Dev İsimleri Geride Bırakıyor...

Birçok ölçeklendirme çözümü şu anda Ethereum (ETH) blockchainine doğru ilerliyor ve Arbitrum'un yanı sıra zkSync Era ve Polygon'un zkEVM protokolü de burada yolunu buldu. Bununla birlikte, sergilenen veriler, bu alternatif protokollerin Arbitrum'a kıyasla TPS'leri açısından yetersiz kaldığını ortaya koydu.

Geçen gün zkSync'in işlemi 4,82'de sabitlenirken, zkEVM'nin işlemi sadece 0,07'de sabitlendi; bu, her iki protokolün de nasıl hala ivme kazandığını vurgulayan bir rakamdır diyebiliriz.

Arbitrum (ARB) Fiyat Analizi

Arbitrum'dan Gövde Gösterisi: Dev İsimleri Geride Bırakıyor...

Gerçekten yüksek performanslı bir Katman 2 ağı olarak, Arbitrum'un yerel token ARB de protokolün artan benimsenmesinden alıcı tarafta olumlu kaldı. Token, yazı yazılırken %8,24 artışla 1,266$'dan borsada işlem görüyordu.

CoinMarketCap'in verilerine göre, Arbitrum lansmanından bu yana oldukça ilgi çekici fiyat hareketlerini sürdürdü ve yaklaşık 13 gün önce aynı gün hem tüm zamanların en yüksek hem de en düşük rakamlarına ulaştı.

ARB, 11,80$ ATH'nin %89 altında olmasına rağmen, orta ve uzun vadede performansını gölgede bırakabilecek istikrarlı bir büyüme trendini sürdürüyor. Yine de, yüksek volatiliteli mevcut süreç göz önüne alındığında dikkatli bir şekilde hareket etmekte fayda var.

Kaynak: U.Today

Arbitrum'dan Gövde Gösterisi: Dev İsimleri Geride Bırakıyor... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik