Bitcoin Haberleri

Arcane Research Haftalık Raporu: Bitcoin Geri mi Döndü?

Başarılı kripto para birimi analiz firması Arcane Research bu haftalık raporunu paylaştı. Bitcoin’in 40.000 doların üzerine çıkması, eşler arası ticaret hacimlerinin artması, MicroStrategy’nin Bitcoin alım furyası ve Bitcoin blok zinciri etkinliği gibi tüm detaylar aşağıda:

Bitcoin Pazar Güncellemesi

Arcane Research’ün bu haftalık Bitcoin raporuna göre; kripto para birimi piyasası, bu hafta Bitcoin’in öncülük etmesiyle adeta hayata geri döndü. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, hareketli bir haftanın ardından Mayıs ayının sonundan bu yana ilk kez 40.000 doların üzerine çıktı.

Tüccarların piyasaya dönmesiyle hem piyasa hissiyatı hem de hacim bu hafta keskin bir şekilde arttı. Tutarlı yüksek P2P hacimleri ve Luno’daki kayıtlı cüzdanlardaki güçlü büyüme ile Nijerya’da Bitcoin kullanımı açıkça yükseldi.

MicroStrategy, daha fazla Bitcoin alma sürecine girdi. Bu nedenle, bu sefer neler olabileceğini anlamak için önceki zamanlarda ne olduğuna bakılmalıdır.

Bitcoin Değerlenme

Bitcoin bu hafta daha da yükseldi ve 40.000 doların üzerine geri döndü, ancak yine de sıkışık bir alanda işlem görüyor. Bitcoin bu sıkışık aralığın dışına çıkıp tekrardan 50.000 dolara tırmanacak mı?

Geçen hafta neredeyse geriye doğru hareket ettikten sonra, vadeli işlem primleri bu hafta toparlandı. Geçen ayki genel eğilim, Bitcoin için net bir yön olmaksızın düz oldu.

Bitcoin Blok Zinciri Etkinliği

Bitcoin Lightning Network son zamanlarda bir ilgi artışı görüyor. 2021 boyunca Lightning Network güçlü bir büyüme kaydetti ve dün kapasitesi olan 1.500 BTC’yi aştı.

Wrapped Bitcoin Ethereum üzerinde çalışmasına devam ederken, dolaşımdaki BTC arzının %1’inden fazlasını elinde tutuyor.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu