Kripto Para Haberleri

Arjantin Merkez Bankası para arzını %5 arttıracak!

Arjantin Merkez Bankası Para Politikası Kurulu yetkilileri Pezo’nun (ülkenin itibari para birimi olarak biliniyor) ülkede itibari paranın arzını 2 kademe olarak %5 oranında (%2.5-%2.5) olarak arttıracaklarını resmi kanallardan açıkladı. Büyük bir ekonomik kriz içerisinde olan Arjantin, bu krizi aşmak için çaba harcasa da başarı elde edemiyor ve kriz giderek insanların yaşamını daha fazla etkilemeye başlamışa benziyor.

Ülkede kripto para birimlerine karşı bir takım kararlar alınmaya başlarken, itibari para dolar karşısında büyük bir değer kaybına uğradı. Yatırımcıların dolar alım ve satımlarına karşı 10 bin dolarlık bir sınır eklendi ve yatırımcıların dolar almalarını engelleyebilecek yeni hamleler yapıldı. Arjantin Merkez Bankası Para Politikası Kurulu ise bu konuda finansal bir rahatlık yaratmak hareketlilik sağlayabilmek için para arzının %5 oranında arttırılmasını istediklerini ve bunu yaptıktan sonra finans piyasası ve halkın parasal olarak daha rahat olabileceğini açıkladı.

Para arzının artması dolar karşısında değeri düşürebilir!

Uzmanlar ise para arzının arttırılmasının Pezo’nun değerini ABD Doları ve diğer itibari para birimlerine karşı değerini düşürebileceği konusunda ülke yönetimini uyarıyor. Birçok uzman, bu konuda karar veren yetkili Arjantin Merkez Bankası Para Politikası Kurulu üyelerinin doğru karar veremedikleri için ülkenin ekonomik kriz içerisinden çıkamadığını savunmayı sürdürüyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  eBay: Kripto paraları tercih etmeyeceğiz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu