Anasayfa Sektörel Ark Invest'ten Bir Satış Daha: Devasa Rakamlar Ortaya Çıktı!

Ark Invest'ten Bir Satış Daha: Devasa Rakamlar Ortaya Çıktı!

Sektörel

Ark Invest, 2 milyon dolarlık Coinbase ve 13 milyon dolarlık GBTC hissesi sattı.

Ark Invest'ten Bir Satış Daha: Devasa Rakamlar Ortaya Çıktı!

Cathie Wood'un yatırım yönetimi şirketi Ark Invest, kripto para piyasasındaki satışların 500 milyon dolarlık likidasyona neden olmasıyla Coinbase (COIN) ve Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hisselerini sattı. Bitcoin boğası Cathie Wood'un Ark Invest fonlarından kripto ile ilgili hisseleri elden çıkarması, kripto topluluğundaki mevcut yükseliş hissiyatına rağmen piyasada spekülasyonlara neden oldu.

Ark Invest, Coinbase (COIN) Hisselerini Yeniden Satıyor

11 Aralık'ta Ark Invest, yaklaşık 2 milyon dolar değerinde 13.634 Coinbase (COIN) hissesi sattı. ARK Innovation ETF (ARKK), 10.933 COIN hissesi sattı. ARK Next Generation Internet ETF (ARKW), 2.483 COIN hissesini elden çıkardı. ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) ise 218 COIN hissesi sattı.

COIN hisse senedi fiyatı bu yıl yüzde 336'dan fazla yükseldiği için Ark Invest fonları, Coinbase hisselerini satıyor. Kripto topluluğunda büyük satışlarla ilgili endişeler vardı ve Cathie Wood'un Bitcoin'de hala bullish olup olmadığı konusunda sorular ortaya çıktı. Fakat Pazartesi günü kripto para piyasasında yaşanan satış dalgası, Ark Invest'in son hamlelerinin ardındaki mantığı açıklığa kavuşturdu.

COIN hisse senedi fiyatı, kripto piyasasındaki satışlara yanıt olarak Pazartesi günü yüzde 5,87 düşüşle 138,02 dolara geriledi. Traderlar ise dipten satın almaya devam etti. 

8 Aralık'ta Ark Invest, 49 milyon dolar değerinde 335.860 COIN hissesi satmıştı.

Ark Invest'ten Bir Satış Daha: Devasa Rakamlar Ortaya Çıktı!

GBTC de Satış Listesinde Yer Alıyor

Cathie Wood'un Ark Invest fonları, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) varlıklarını da elden çıkardı. 11 Aralık'ta ARK Next Generation Internet ETF (ARKW), 13 milyon dolar değerinde 395.945 GBTC hissesi sattı. Bu, BTC fiyatı yüzde 8 düşüşle 40.200 dolara gerilerken Ark Invest'in GBTC'den yaptığı en büyük satış oldu.

8 Aralık'ta ARK Next Generation Internet ETF (ARKW), fiyat 36,23 dolar ile bir başka yüksek seviyeye ulaşırken 3,6 milyon dolar değerinde 102.672 GBTC hissesi sattı.

Bu arada Ark Invest, yapay zekâya ve teknolojiye olan odağını yeniliyor. ARKW, 10.212 Meta Platforms, 8.810 Microsoft ve 23.778 Taiwan Semiconductor hissesi satın aldı.

Kaynak: CoinGape

Ark Invest'ten Bir Satış Daha: Devasa Rakamlar Ortaya Çıktı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar