Coin Rehberi

ARPA Chain (ARPA) Nedir? Nasıl Alınır?

ARPA Chain (ARPA) Coin Nedir?

ARPA Chain (ARPA) Coin, mahremiyet koruması ile verilerin güvenli şekilde aktarılmasını sağlayan bir hesaplama ağı olarak işlev gören kripto varlıktır. ARPA Chain (ARPA) Coin, Ethereum zinciri üzerinde çalışan ARPA Chain tarafından işlemlere yardımcı olması amacıyla 2018’de üretilmiştir. Arpa Coin’i kullanarak akıllı sözleşmeler yaratabilen ARPA Chain, amacı gizliliğin korunması olan uygulamalar geliştirebilir.

ARPA Chain (ARPA), mahremiyet korumasına önem vererek, verilerin gizlilik içinde kiralanabilmesine imkan sağlar. Blok zincirindeki bir hesaplama ağı diyebileceğimiz ARPA Chain, odağına veri güvenliği ve gizliliği hedeflerini almıştır. ARPA Chain, blok zincirine kaydedilen işlemlerin daha verimli, güvenli ve gizlilik içerisinde yapılabilmesi için Çoklu Hesaplama Teknolojisi (MPC) kullanmaktadır.

ARPA Chain (ARPA) Coin Ne İşe Yarar?

Peki ARPA Chain (ARPA) coin ne işe yarar? ARPA Chain, temelde verilerin mahremiyet ve gizlilik içinde aktarılmasını sağlayan bir sistemdir. Örnek vermek gerekirse bir banka, hangi müşterisini kara listeye aldığı bilgisini başka bir bankayla paylaşmak isteyebilir. Blok zinciri üzerinde çalışan ARPA Chain sayesinde bu işlemde, müşterinin mahrem bilgileri açığa çıkarılmak zorunda kalmaz ve korunur.

ARPA Chain (ARPA) Coin sayesinde, bir ürünle ilgili istatistikler, kullanıcıların gizli bilgilerini ortaya çıkarmadan reklam verenler tarafından paylaşılabilir. Kullanıcıların şifreyle korunan bilgileri üzerinde finansal risk analizi yapılabilir, bu işlem sırasında kullanıcının mahremiyeti korunur.

ARPA Chain (ARPA) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

ARPA Chain (ARPA) Coin Nasıl Alınır?

ARPA Chain (ARPA) Coin nasıl alınır sorusunu basitçe yanıtlayalım. ARPA Chain (ARPA) Coin’i almak için Binance borsasını kullanabilirsiniz. Binance hesabınız yoksa ve nasıl para yükleneceğini bilmiyorsanız şu yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Hesabınıza para yüklediyseniz gelin, ARPA Chain (ARPA) Coin nasıl alınır bunu öğrenelim. Binance Ana Sayfa üzerinde sol üstte bulunan Piyasalar seçeneğine tıkladıktan sonra Spot Piyasalar kısmını seçin ve arama bölümüne ARPA yazın.

ARPA işlem çiftlerinden birini seçin, Alım Satım sayfasında bulunan ARPA Al butonuna tıklayın. Burada istediğiniz miktarı girerek ARPA Coin satın alabilirsiniz. İşlemlerinizin ayrıntılarını Emirler bölümünde bulunan Alım Satım Geçmişi kısmından görebilirsiniz.

İlgili içerik: Binance Nedir? Nasıl Kullanılır? 

ARPA Chain (ARPA) Coin Güvenilir mi?

ARPA Chain (ARPA) Coin güvenilir mi sorusunu cevaplamak için projenin kurduğu ortaklıklara göz atmak gerekir. Alibaba, Stardust, Blockcloud ve IOST gibi şirketlerle ortaklığı buluna ARPA platformu, gizlilik ve güvenlikle sarmalanmış veri paylaşımını olanaklı kılıyor.

ARPA Chain (ARPA) Coin yatırımcılarına baktığımızda; GBIC, Arrington XRP Capital, Genesis ve Ledger Capital gibi devleri görüyoruz. Yatırım yapıp yapmamak sizin kararınız ancak projesi ve ortaklıkları incelendiğinde ARPA Chain (ARPA) Coin güvenilir diyebiliriz.

ARPA Chain (ARPA) Coin Hangi Borsada?

ARPA Chain (ARPA) Coin çok sayıda borsada listelenmiştir. ARPA Chain (ARPA) Coin’i şu borsalardan alabilirsiniz:

 • Binance,
 • Gate.io,
 • Sushiswap,
 • HitBTC,
 • BKEX,
 • KuCoin,
 • Hotbit,
 • CoinBene,
 • Bithumb,
 • MEXC Global,
 • AEX,
 • Huobi Global.

ARPA Chain (ARPA) Coin Geleceği 2021

ARPA Chain (ARPA) Coin Geleceği 2021 için nasıl görünüyor? Bugün itibarıyla (3 Eylül) Binance borsasında Türk Lirası (TRY) ile alım satıma açılan ARPA Chain (ARPA) Coin, her geçen gün daha fazla yatırımcıya ulaşıyor.

Zirvesi olan 0,14 dolar seviyesinin altında dolar civarında bulunan ARPA Chain (ARPA) Coin, öncelikle bu zirveye ulaşmaya çalışacak. Bu zirveyi aşarsa ARPA Chain (ARPA) Coin geleceği 2021‘de nasıl olur kestirmek mümkün değil. Yıl bitmeden fiyat olarak çok iyi yerlere gelebilir ancak daha da aşağıya düşebilir. Bunun için sıkı bir piyasa takibi yapmak gerekiyor.

1 ARPA Chain (ARPA) Coin Kaç TL?

1 ARPA Chain (ARPA) Coin TL‘dir. ARPA Chain (ARPA) Coin, 2021’in ilk günü 0,17 TL’den işlem görmekteydi. Yaklaşık olarak 8 ayda 4 katı bir artış söz konusu.

Uzmanlardan ARPA Chain (ARPA) Coin Yorumları

Uzmanlardan ARPA Chain (ARPA) Coin yorumlarına baktığımızda, projenin, gizlilik ve güvenliği ön plana çıkaran veri paylaşımı politikasının öneminden bahsedildiğini görüyoruz. Alibaba şirketiyle ortaklık kuran ARPA Chain; sigorta, dijital pazarlama, kişisel veri cüzdanı ve yapay zeka gibi alanlarda gizlilik odaklı çözümler sunuyor.

Günümüz dünyasında hayli önemli olan gizlilik ve veri güvenliğiyle ilgili çözümleri, olumlu ARPA Chain (ARPA) Coin yorumlarına sebep oluyor.

ARPA Chain (ARPA) Coin Kimin?

ARPA Chain (ARPA) Coin, Iowa Üniversitesi mezunu Yemu Xu tarafından 2018 yılında kuruldu. Alibaba Cloud, CAICT ve IOST gibi ortaklıkları bulunan ARPA Chain (ARPA) Coin, veri iletiminde gizlilik ve güvenlik sağlamaya odaklanmıştır.

ARPA Chain (ARPA) Coin Hangi Ülkenin?

ARPA Chain (ARPA) Coin, Yemu Xu tarafından hayata geçirildi. Yemu Xu ve ekibi, ARPA Chain projesiyle iletilen verilerin güvenliği ve ölçeklenebilirliği gibi konular üzerine eğilmiştir. ARPA Chain (ARPA) Coin, merkezi olmayan bir hesaplama ağıdır ve herhangi bir ülkenin değildir.

ARPA Chain (ARPA) Coin Alınır mı?

ARPA Chain (ARPA) Coin, ARPA Chain ağı üzerinde yer alan bir kripto varlıktır. Veri paylaşımında güvenlik ve kullanıcı mahremiyeti gibi konularda çözümler geliştiren ARPA Chain, projesiyle ilgi topluyor. Projeden gelecek olumlu haberler ve kripto piyasasının durumunu takip ederek ARPA Chain (ARPA) Coin alabilirsiniz.

ARPA Chain (ARPA) Coin Madenciliği

ARPA Chain (ARPA) Coin madenciliği yapılan bir kripto varlık değildir. Bulut sistemi üzerinden veya herhangi bir donanım kullanarak ARPA Coin kazıması gerçekleştiremezsiniz. ARPA Chain (ARPA) Coin madenciliği yapamasanız bile stake edebilirsiniz. Bunun için elinizde en az 50,000 ARPA Coin bulunmalıdır.

ARPA Chain (ARPA) Coin Projesi

ARPA Chain (ARPA) Coin projesi, blok zinciri üzerinde çalışan bir hesaplama ağı olarak veri kiralama alanında işlev görür. ARPA Chain (ARPA) Coin projesinin amacı, veri paylaşımında güvenliği ve kullanıcı mahremiyetini sağlamaktır. Yüksek işlem hızına sahip ARPA Chain ağı, diğer blok zincirleriyle (Ethereum, EOS vb.) uyumlu şekilde çalışabilir.

ARPA Chain (ARPA) Coin Kaç Adet?

ARPA Chain (ARPA) Coin toplam arzı 1,500,000,000 adettir. Maksimum arzı ise 2,000,000,000 olarak duyurulmuştur. Bu da 500,000,000 ARPA Coin’in daha üretileceği anlamına geliyor.

ARPA Chain (ARPA) Coin Neden Düşüyor?

ARPA Chain (ARPA) Coin neden düşüyor? Bu soruya verilecek ilk cevap, ARPA Coin’e gösterilen talebin azalmasıdır. İkinci cevap ise Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto paralarda gerçekleşen düşüşlerdir. Bu düşüşler gayet olağandır. Hiçbir düşüşün sonsuza kadar sürmeyeceğini hatırlatmak isteriz.

ARPA Chain (ARPA) Coin Kaç Dolar Olur?

Projesindeki olumlu haberler, geliştirmeler ve yeni ortaklıklar kurması ARPA Chain (ARPA) Coin fiyatını artıracaktır. Şu an 0,08 dolar olan ARPA Chain (ARPA) Coin, zirvesi olan 0,14 doları geçmesi halinde 0,20 dolar seviyesine hareket edebilir.

GOV Capital’e göre ARPA Coin, bir yıl içinde 0,17 dolar seviyesini aşacak. Digitalcoin ise yeni yılın başında ARPA Coin’in 0,14 doları zorlayacağı görüşünde.

ARPA Chain (ARPA) Coin Yorumları

Gerek uzmanların gerekse büyük ya da küçük yatırımcıların ARPA Chain (ARPA) Coin yorumlarına göre bu kripto parayı uzun vadede iyi bir gelecek bekliyor. ARPA Chain projesinin veri kiralama alanında gizlilik ve güvenliği önemseyen yapısı, daha çok yatırımcıyı kendisine çekecek gibi görünüyor. ARPA Chain (ARPA) Coin’in, veri paylaşımı alanındaki yenilikçi çözümlerini ilerleyen süreçte fiyatına yansıtması bekleniyor.

ARPA Chain (ARPA) Coin Ekşi Sözlük Yorumları

ARPA Chain (ARPA) Coin Ekşi Sözlük yorumlarından bazıları şöyle:

şimdiden alibaba ve bir kaç firma ile daha anlaşma yaptı. geleceği güzel bir coin.

elimden geldiğince sepette çeşidi bol tutmaya çalışıyorum ama içten içe arpa chain’e all-in yapasım var.

1 dolar olmasına kesin gözüyle baktığım coin dir, eğer 3 dolar olursa, dolar milyoneri oluyorum, o derece.

ARPA Chain (ARPA) Coin Grafiği

ARPA Chain (ARPA) Coin grafiğine baktığımızda, piyasanın yükselişte olduğu Nisan ayında zirvesine çıktığını görüyoruz. Zirvesi olan 0,14 dolar seviyesinden 7 kat düşerek 0,02 dolara kadar gerileyen ARPA Coin, Temmuz ayından 4 kat artarak 0,08 dolar civarına geldi. ARPA Chain (ARPA) Coin grafiği, 2021’in kalan bölümünde eski zirveyi test etmeye uygun yapıda görünüyor.

ARPA Chain (ARPA) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

ARPA Chain (ARPA) Coin Piyasa Değeri

ARPA Chain (ARPA) Coin piyasa değeri dolardır. ARPA Chain (ARPA) Coin piyasa değeri 2021’in başında 23,379,689 dolardı.

ARPA Chain (ARPA) Coin İşlem Hacmi

ARPA Chain (ARPA) Coin işlem hacmi dolardır. ARPA Coin işlem hacmi, 2021’in ilk gününde 27,859,522 dolardı.

ARPA Chain (ARPA) Coin Fiyatı 2021

ARPA Chain (ARPA) Coin fiyatı 2021‘de ciddi bir volatilite gösterdi. Yıla 0,02 dolardan başlayan ARPA Chain (ARPA) Coin fiyatı, Nisan ayında 0,14 dolara yükseldi. Temmuz ayında 0,02 dolara kadar düşen ARPA Coin fiyatı şu an dolardır.

ARPA Chain (ARPA) Coin Toplam Arzı

ARPA Chain (ARPA) Coin toplam arzı 1,500,000,000 adettir. Maksimum arzı 2,000,000,000 adet olan ARPA Coin’in bundan sonra üretilecek miktarı 500,000,000 adettir.

ARPA Chain (ARPA) Coin Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatı

ARPA Chain (ARPA) Coin tüm zamanların en yüksek fiyatı 0,14 dolardır. ARPA Coin bu fiyatına 2021 yılı Nisan ayında ulaştı. Bu zirve, Bitcoin’in yükselişe geçtiği döneme denk geliyor.

ARPA Chain (ARPA) Coin Tüm Zamanların En Düşük Fiyatı

ARPA Chain (ARPA) Coin tüm zamanların en düşük fiyatı 0,003 dolardır. ARPA Coin bu fiyatı 2020 yılı Mart ayında görmüştür. Bu düşüş, pandemi nedeniyle piyasaların çöktüğü zamana denk geliyor.

ARPA Chain (ARPA) Coin’i Benzersiz Kılan Nedir?

ARPA Chain (ARPA) Coin’i benzersiz kılan, blok zinciri kaynaklı bir hesaplama ağı olarak veri paylaşımında güvenlik ve kullanıcı mahremiyetinin ön plana alınmasıdır. Ethereum blok zinciri üzerinden çalışır. Çoklu Hesaplama Teknolojisi (MPC) ile güvenlik üst düzeye çıkarılmıştır. Sharding teknolojisi ile işlem hızı artırılmıştır.

ARPA Chain (ARPA) Coin Ağ Güvenliği

ARPA Chain (ARPA) Coin ağ güvenliği, Çoklu Hesaplama Teknolojisi (MPC) sayesinde sağlanır. MPC teknolojisi odağına gizliliği alır. Blok zinciri ağında yapılan işlemler Secret Sharing yöntemi sayesinde, doğruluğu kanıtlanmış olarak sisteme kaydedilir. Güvenlik mekanizması aşağıdaki fotoğrafta anlatılmıştır.

ARPA Chain (ARPA) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

ARPA Chain (ARPA) Coin Nereden Satın Alınır?

ARPA Chain (ARPA) Coin çok sayıda borsada bulunabilir. ARPA Chain (ARPA) Coin; Binance, Gate.io, Sushiswap, HitBTC, BKEX, KuCoin, Hotbit, CoinBene, Bithumb, MEXC Global, AEX ve Huobi Global borsalarından alınabilir.

İlgili içerik: Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Son Dakika Güncel ARPA Chain (ARPA) Coin Haberleri

Binance, ARPA/TRY işlem çiftini duyurdu!

ARPA Chain (ARPA) Coin, kripto para borsası Binance üzerinden Türk Lirası ile satın alınabilecek. Binance, ARPA/TRY işlem çiftinin alım-satıma açıldığını duyurdu.

ARPA Coin’i TL kullanarak satın almak isteyen yatırımcılar, bu haberi olumlu karşıladı. ARPA platformunun resmi twitter sitesi bu haberi, “topluluğumuz için yeni bir kilometre taşı! ARPA Coin artık daha geniş kesimlere erişebilir” ifadeleriyle paylaştı. Binance, ARPA/TRY satın alma işlemlerinin TSİ 13.00’te yapılabileceğini hatırlattı.
ARPA’dan detaylı Ağustos ayı raporu!

ARPA Chain’in Ağustos raporu paylaşıldı!

ARPA Chain platformu, Ağustos ayındaki çalışmaları rapor haline getirdi. Bu haber, topluluğun resmi Twitter hesabından paylaşıldı.

Raporda, ARPA Chain ağındaki gelişmeleri takip edenler için anlaşılır bir özet çıkarıldığı ifade edildi. Ağustos ayında ARPA yol haritasının güncellendiği hatırlatıldı. Veri gizliliğini korumak için ARPA’nın IEEE standardına katıldığı aktarıldı. ARPA’nın Ağustos ayı raporunu buradan inceleyebilirsiniz.

ARPA Chain (ARPA) Coin Analizleri

ARPA Chain (ARPA) Coin analizlerini incelersek, genel olarak olumlu görüşlerin bulunduğunu görüyoruz. Zirvesi olan 0,14 doların geriisnde kalsa da ARPA Coin’in yeşil bir gelecek vadettiği belirtiliyor. Önündeki 0,10 direncini kırması halinde ARPA Chain (ARPA) Coin’in 0,14 dolarlık zirvesini test edebileceği belirtiliyor.

ARPA Chain (ARPA) Coin Fiyat Tahminleri

ARPA Chain (ARPA) Coin fiyat tahminlerinden bazılarını paylaşalım.

Wallet Investor‘a göre 2021 yılı biterken ARPA Coin 0,10 doları aşacak.

GOV Capital‘in ARPA Chain (ARPA) Coin fiyat tahminlerine göre ARPA Coin 1 yıl içinde en az 2 kat artacak.

Cryptocurrency Price Prediction sitesi ise 2022 başında ARPA Coin fiyatının 0,20 dolar olacağını öngörüyor.

ARPA Chain (ARPA) Coin Ekibi

ARPA Chain (ARPA) Coin ekibiyle ilgili yürüttüğümüz araştırmalar sonucu ekibin anonim olarak kalmayı seçtiğini öğrendik. Ekip üyelerinin Google, Huawei ve Amazon gibi şirketlerde deneyim kazanmış kişiler olduğu ifade ediliyor. ARPA Chain (ARPA) Coin’in kurucusu ise Bella Protocol’ün de geliştiricisi olan Yemu Xu‘dur. Yemu XU, ARPA Chain’i 2018’de kurdu.

ARPA Chain (ARPA) Coin Twitter Adresi

ARPA Chain (ARPA) Coin Twitter adresi şudur: https://twitter.com/arpaofficial

Oldukça yoğun çalışan ARPA ekibi, yaptıkları geliştirmeleri sürekli olarak paylaşıyor. Duyurular için ARPA Chain (ARPA) Coin Twitter adresini takip etmelisiniz.

ARPA Chain (ARPA) Coin 2021’de Ne Olur?

ARPA Chain (ARPA) Coin 2021‘de eski zirvesi olan 0,14 doları zorlayabilir. Alibaba’nın yanı sıra birçok önemli ortaklığı bulunan ARPA Chain, platformun geliştirilmesi için yoğun şekilde çalışıyor. Projesinin rüzgarıyla kripto piyasalarının boğa dönemi denk gelirse ARPA Chain (ARPA) Coin 2021‘de uçabilir.

ARPA Chain (ARPA) Coin Ekşi Sözlük Yorumları

ARPA Chain (ARPA) Coin Ekşi Sözlük yorumlarından bazıları şöyle:

biti kanlandı yılanoğlunun. yürüyedur reis. hedef 1 dolar civarı

şimdiden sağlam kazandırdı. 1$ olabilir mi hiç bilmiyorum ama reddit dahil tüm yurtdışı platformlarda inanılmaz bir güven var.

bugün twt den aldığım karla bundan aldım. bence arz durumuna göre olması gereken fiyatın çok altında.

ARPA Chain (ARPA) Coin Projesinin Faydaları

ARPA Chain (ARPA) Coin projesinin faydaları, sunduğu kullanıcı mahremiyeti ve güvenlik gibi çözümlerde aranmalıdır. Blok zinciri üzerinden veri kiralama hizmeti sunan ARPA Chain, Ethereum ve EOS gibi blok zincirleriyle de uyumlu çalışır. Sigortacılık, dijital pazarlama ve sağlık sektörü gibi alanlarda kullanılır.

ARPA Chain (ARPA) Coin Neden Yükseliyor?

ARPA Chain (ARPA) Coin, kullanıcı mahremiyeti ve güvenlik sunan bir hesaplama ağı olarak birçok sektörden ilgi görmeye başladı. Bankacılık, reklamcılık ve sağlık sektörü gibi alanlarda kullanılmaya başlaması, ARPA Chain (ARPA) Coin’e gösterilen talebi de artırdı. Güven veren projesinden güç alan ARPA Coin, yükselmeye başladı.

ARPA Chain (ARPA) Coin Projesi Hakkındaki Endişeler

ARPA Chain (ARPA) Coin projesi hakkındaki endişeler, genellikle fiyatının düşük olmasıyla ilgili gibi görünüyor. Projesinin birçok sektörde kullanılabilen çözümler getirmesine rağmen, ARPA Coin fiyatının 0,08 dolar civarında olması garip karşılanıyor. Buna rağmen fiyatın yakın zamanda çok daha artacağına dair olumlu görüşler dillendiriliyor.

ARPA Chain (ARPA) Coin Whitepaper

ARPA Chain (ARPA) Coin whitepaper’a göre verilerin paylaşılırken yaşanan güvenlik sorunlarının çözülmeye çalışıldığından bahsediliyor. Kendisinin tanımını “Gizlilik Tabanlı Hesaplama Ağı” olarak yapan ARPA Chain, kullanıcı mahremiyetini öncelediklerini belirtiyor. Sigortacılık, reklamcılık ve sağlık gibi sektörlerin ARPA Chain ekosisteminden faydalandığı kaydediliyor.

ARPA Chain (ARPA) Coin whitepaper incelemesi yapmak istiyorsanız buraya tıklayın.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 150 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün