Anasayfa Rehber Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehbe

Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehbe

Rehber

Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Binance Nedir? Binance Güvenilir mi? Binance’ın Sahibi Kim? Binance Hesabı Nasıl Açılır?

Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehberi

Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? rehberimize hoş geldiniz. Bu rehberde Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Binance Para Yatırma, Binance Para Çekme, Binance Hesap doğrulama gibi çok merak edilen konulara odaklanacağız. İlk olarak Binance’ın ne olduğuna bakalım:

Binance Nedir?

Binance şu anda dünya genelinde en yüksek hacimli ve en çok tercih edilen bir kripto para birimi borsasıdır. Güncel olarak Binance’da 1000’den fazla altcoin bulunmaktadır. Bu yüksek çeşitlilik sayesinde Binance kripto para piyasasının en çok tercih edilen borsası olmuştur.

Binance Güvenilir mi?

Binance kripto para birimi borsasının güvenlik derecesi hat safhadadır. Buna ek olarak borsa SAFU adı verilen bir sigorta tarzı güvenlik sistemi ile kullanıcılarının fonlarını korur. Binance SAFU hizmetini 2017 Temmuz ayında başlatmıştır ve bu tarihten itibaren borsa tüm ticari işlem ücretlerinin %10’unu bu fona koymaktadır. Binance hacklenirse borsa bu fonu açacak ve kullanıcılarının kaybettiği paraları anında kendi hesabından karşılayacaktır.

Binance Ne Zaman Açıldı?

Kripto para birimi borsası Binance 2017 Temmuz ayında Changpeng Zhao tarafından açıldı. Türkiye ayağı olan TR Binance ise “Merhaba Turkey” adlı bir blog postu ile resmi olarak 9 Eylül 2020’de Türk kripto para piyasalarına katıldı.

Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehberi

Binance’ın Sahibi Kim?

Binance’ın sahibi şirketin CEO’su Changpeng Zhao’dur.

Binance Hesabı Nasıl Açılır?

Rehberimizin odak noktası olan Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? konusuna geldik. Binance’da ya da TRBinance’da hesap açmak ve hesabınızı kullanılabilir hale getirmek sadece 2 adımdır. Aşağıdaki resimler TRBinance web sitesinden özel olarak alınmıştır. 

Yeni bir TRBinance hesabı açmak için ilk olarak TR Binance ana sayfasına gidin ve buradan Hesap Oluştur’a tıklayın. Karşınıza çıkacak ekranda 1 numaralı yeri seçerek küresel Binance borsa hesabınızı TRBinance hesabınıza bağlayabilirsiniz. 2 numaralı bölge de ise yeni bir hesap açabilirsiniz.

İlk adımı tamamladıysanız Binance sizden hesabınızı doğrulamanızı isteyecektir. Yeni bir kullanıcı iseniz bu adım kontrol gerektirdiğinden dolayı 1 ve 3 iş günü sürebilir.

Binance Para Yatırma

Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? adımını öğrendik, şimdide Binance’a para yatırmak konusuna odaklanacağız ki hemen ticarete başlayabilin. Binance’a para yatırmak için üst menüde bulunan “Yatırma” ya da “Cüzdan” menüsünden bulunan “Yatırma” seçeneğini seçin. 

Karşınıza aşağıdaki bir sayfa gelecektir. Buradan Ziraat Bankası ve VakıfBank kullanarak TRBinance hesabınıza havale yaparak para yatırabilirsiniz. Başka bir banka kullanıyorsanız TRBinance hesabınıza EFT ile para gönderebilirsiniz. TRBinance hesabınıza para yatırma işlemi yaparken her türlü bilgiyi doğru girdiğinizden emin olun.

Binance Para Çekme

Binance’dan para çekme işlemi de para yatırma işlemi kadar kolaydır. Binance para çekme adımını tamamlamak için ilk olarak ana menüden “Yatırma” ya da “Cüzdan” menüsünden “Yatırma” sekmesine tıklayın.

Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacaktır. Buraya gerekli bilgileri eksiksizce girin ve hızlı bir şekilde banka hesabınıza para çekebilirsiniz.

Binance Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası

Şu anda TRBinance müşteri hizmetleri iletişim numarası yoktur. 

Binance Canlı Destek Hattı

TRBinance’da güncel olarak canlı destek uygulaması yoktur.

Binance Hesap Silme - Kapatma İşlemi

Binance hesap silme/kapatma işlemi hesap dondurma işlemi olarak geçer. Binance hesabınızı ilerleyen bir tarihe kadar kapatmak için kullanıcı adınızın üzerine gelin ve daha sonra “Güvenlik” sekmesine tıklayın. Hesap güvenliği sayfasına gelin ve buradan “Hesap Hareketleri” kısmında bulunan “Hesabı devre dışı bırak” seçeneğini seçin.

Binance hesabınızı devre dışı bırakarak hesabınızın tüm alım ve satım yetkileri ve hesabınıza giriş devre dışı kalacaktır. Hesabınızda bulunan tüm API anahtarları silinecektir. Hesabınızın aşina olduğu cihaz bilgileri silinecektir. Hesabında bulunan tüm çekme işlemleri ve açık emirler iptal olacaktır. 

Binance Hesap Doğrulama 

TRBinance hesabınızı doğrulamak için kullanıcı adınınız üzerine gelin ve açılan menüden “Doğrulama, Ödemeler ve Limitler” sekmesine tıklayın. Karşınıza çıkacak ekrandan Seviye 1 doğrulama aşamasını tamamlayın.

Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehberi

Seviye 1 doğrulama işlemlerini tamamladıktan sonra Seviye 2 doğrulma işlemlerini tamamlayın. Seviye 2 doğrulama işlemleri bir kimlik belgesi ve Binance Turkey ve doğrulama işlemini başlattığınız günün tarihi yazan bir kâğıdı tutarak çektiğiniz bir selfie gerektirmektedir. Örneğin bu makalenin yazımı sırasında TRBinance hesabınızı doğrulamak istiyorsanız bir kağıda Binance Turkey 20.03.2021 yazarak selfie çekilmeniz ve bu dosyayı doğrulama ekranından Binance’a yüklemeniz gerekiyor.

Ayrıca TRBinance’dan banka hesabınıza para çekme yapabilmek için hesabınızın 2 faktörlü doğrulamaya sahip olması gerekmektedir.

Binance Telefon Numarası Değişikliği

Binance telefon numaranızı değiştirmek istiyorsanız ilk olarak hesabınızda bulunan “SMS Doğrulama” güvenliğini kapatmanız gerekiyor. Bu işlemi tamamladıktan sonra Binance’da kayıtlı olan mail adresinize 6 haneli bir şifre gelecektir. Bu şifreyi kullanarak yeni telefon numaranızı Binance’a girebilirsiniz.

Yorumlar(0)

Henüz yorum yazılmamış.